Łukaszenka: znaleźć pracę dla szwędających się darmozjadów

Świat
Łukaszenka: znaleźć pracę dla szwędających się darmozjadów
Commons.wikipedia.org/ The Presidential Press and Information Office
Zdaniem Łukaszenki, "niepracujący szwędający się człowiek to nie po prostu protestujący na ulicy, to przyszły przestępca'

Alaksandr Łukaszenka podczas narady poświęconej bezrobociu polecił urzędnikom pilne znalezienie pracy dla "szwędających się darmozjadów", którzy teraz są "protestującymi na ulicy, a jutro będą przestępcami" - informuje w poniedziałek agencja Interfax-Zapad.

- Natychmiast zająć się znalezieniem pracy dla bezrobotnych. Z organami milicji, zaangażujcie kogo uznacie za konieczne. Natychmiast wciągnąć na listę włóczących się darmozjadów i zmusić ich do pracy - powiedział Łukaszenka, którego wypowiedź przekazał prowadzony przez jego służby prasowe kanał w serwisie Telegram - Puł Pierwogo.

 

"Niepracujący szwędający się człowiek, to przyszły przestępca"

 

- Niepracujący szwędający się człowiek to nie po prostu protestujący na ulicy, to przyszły przestępca, który podrzuca nam każdego dnia, każdego tygodnia, każdego miesiąca przestępstwa - ocenił.

 

ZOBACZ: Białoruś grozi zerwaniem współpracy z Radą Europy

 

Niezależny portal Tut.by, powołując się na dane projektu 23.34, zaprezentował ogólny portret osób biorących udział w trwających od 9 sierpnia powyborczych protestów na Białorusi. Wśród najczęściej reprezentowanych przez protestujących branż znalazły się IT, przemysł, handel, nieruchomości, nauka, transport, sztuka, medycyna, finanse i marketing.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie