Szef MSWiA chce odwołania wojewody wielkopolskiego. Broni go prezydent Poznania

Polska
Szef MSWiA chce odwołania wojewody wielkopolskiego. Broni go prezydent Poznania
Polsat News
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak

Burza wokół wielkiej budowy w samym środku Puszczy Noteckiej. Wojewoda wielkopolski - wbrew oczekiwaniom rządu - nie zablokował budowy zamku w Stobnicy, dlatego szef MSWiA Mariusz Kamiński domaga się jego odwołania. W obronie wojewody stanął prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Jak już informowaliśmy, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński chce odwołania wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka. 

 

"Powodem złożenia wniosku jest utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy" - podało wczoraj MSWiA. 

 

- Wojewoda nie informując mnie, podjął decyzję merytorycznie błędną i sprzeczną z interesem publicznym. Zamek w Stobnicy jest dla mnie przejawem takiej niesłychanej arogancji ludzi, którzy posiadają pieniądze i jednocześnie pokazuje, jak słaba potrafi być władza publiczna w terenie - ocenił w programie "Graffiti" minister Kamiński. 

 

ZOBACZ: Kamiński: wszystkie działania policji związane są z bezpieczeństwem Polaków

 

W obronie wojewody wielkopolskiego stanął prezydent Poznania. - Co wojewoda, w sytuacji tego nieszczęśliwego zamku, miał teraz zrobić? Miał kazać go rozebrać? Te zmiany, szkody dla przyrody już nastąpiły i to nie z jego winy - powiedział Jacek Jaśkowiak w rozmowie z reporterem Polsat News.  

 

Wideo: Prezydent Poznania o decyzji wojewody ws. zamku w Stobnicy

  

ZOBACZ: O podatkach słów kilka, czyli „Sąsiedzkie Porachunki” w Polsacie

 

Premier nie podjął jeszcze decyzji ws. Mikołajczyka. - Analizujemy sprawę wojewody wielkopolskiego - poinformował w piątek Mateusz Morawiecki. 

jo/ polsatnews.pl, Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie