Koalicja PSL z Szymonem Hołownią? Kosiniak-Kamysz wyjaśnia

Polska
Koalicja PSL z Szymonem Hołownią? Kosiniak-Kamysz wyjaśnia
Polsat News
Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz

- Nie planujemy żadnych koalicji z Szymonem Hołownią. Jak będą wspólne tematy, to będziemy je realizować - powiedział w programie "Graffiti" prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział, że we wtorek Koalicja Polska podpisze porozumienie o współpracy z "reprezentacją przedsiębiorców".

W poniedziałek prezes PSL zapowiedział, że będzie zapraszał do Koalicji Polskiej nowe środowiska.

 

"Jak będą wspólne tematy, to będziemy je realizować"

 

Pytany w przez Grzegorza Kępkę o ewentualną współpracę Koalicji Polskiej z Szymonem Hołownią odparł: - Każdy, kto już jest w polityce, myślę, że się określa i idzie swoją drogą. Jak będą wspólne tematy, to będziemy je realizować, tak się umówiliśmy. Nie planujemy żadnych koalicji z Szymonem Hołownią.

 

ZOBACZ: Szymon Hołownia na czele rankingu zaufania. Sondaż CBOS

 

Dopytywany, czy może powiedzieć, że "wyrzeka się Szymona Hołowni jako partnera do robienia polityki", zaprzeczył. - Nie. Nie chodzi o to. Naprawdę dzisiaj do wyboru jest jeszcze bardzo dużo czasu. Niech każdy buduje swoją pozycję. My mamy bardzo dużo pracy strukturalnej, programowej. I każdy naprawdę ma przestrzeń. Jest dużo przestrzeni w polskiej polityce - powiedział.

 

Co tydzień nowe środowisko

 

Lider ludowców był też pytany o jego poniedziałkową zapowiedź nawiązania współpracy między Koalicją Polską i nowym środowiskiem.

 

- To jest środowisko społeczno-gospodarcze, to jest związek przedsiębiorców, reprezentacja przedsiębiorców, którzy chcą wspólnie zabiegać z razem z nami, przyjmując nas, jako najlepszych reprezentantów polskich przedsiębiorców, zabiegać o samorząd gospodarczy - ujawnił.

 

ZOBACZ: Prezes PSL: nie możemy kontynuować współpracy ze środowiskiem Kukiza

 

Dopytywany o szczegóły, w tym o nazwę tej reprezentacji, Kosiniak-Kamysz zaprosił "na konferencję, na godzinę 12:30". - Będzie nam bardzo miło zaprezentować, podpiszemy porozumienie właśnie w sprawach programu, w sprawach działania na rzecz ratowania polskiej przedsiębiorczości, wychodzenia z kryzysu - zapowiedział.

 

Jak dodał, "i tak co tydzień będziemy starali się pokazywać nowe środowisko, które będzie tworzyło razem z nami tkankę, strukturę Koalicji Polskiej, tą polityczną, tą społeczną, i tą gospodarczą".

 

WIDEO: Władysław Kosiniak-Kamysz w programie "Graffiti"

  

 

Koalicja Polska bez Kukiz'15

 

W czwartek podczas posiedzenia klubu Koalicji Polskiej (PSL-Kukiz15) Paweł Kukiz i jego posłowie zostali poinformowani, że decyzją Rady Naczelnej PSL zakończono z nimi współpracę, m.in. z powodu głosowań, w których poparli oni uchwałę PiS wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE. Koalicja Polska usunęła z nazwy klubu "Kukiz15" i obecnie nazywa się: Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści.

 

Piątka posłów Kukiz'15, czyli Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka, Paweł Szramka i Stanisław Żuk mają stworzyć własne koło Kukiz'15, a związana dotychczas z muzykiem Agnieszka Ścigaj ma zostać posłanką niezrzeszoną.

pgo/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie