Zaginiona 76-latka odnaleziona 360 km od domu

Polska
Zaginiona 76-latka odnaleziona 360 km od domu
KPP w Wyszkowie
Zagubiona seniorka błąkała się po ulicach miasta

Policjanci odnaleźli poszukiwaną 76-latkę z Poznania, która wyszła z domu, nikomu nic nie mówiąc, i udała się w podróż do rodziny w Wyszkowie na Mazowszu. Nie zastawszy krewnych w domu, przez całą dobę błąkała się po mieście. Zziębniętą i zmęczoną kobietę zauważyli funkcjonariusze.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński, pod koniec ub. tygodnia w trakcie patrolu jednej z ulic policjanci zauważyli starszą i zagubioną kobietę. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy seniorka nie potrzebuje pomocy.

 

ZOBACZ: Wyłowili z morza dryfującą kobietę. Rodzina szukała jej od dwóch lat

 

- W trakcie rozmowy okazało się, że kobieta przyjechała do Wyszkowa z Poznania. Chciała odwiedzić brata, ale nikogo nie zastała w jego domu. Była zmarznięta i zmęczona, ponieważ na dworze przebywała już dobę - przekazał rzecznik policji.

 

Rodzina zgłosiła zaginięcie

 

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 76-latka jest poszukiwana przez funkcjonariuszy z Wielkopolski. Kobieta wyszła z domu w środę, nikomu nic nie mówiąc. Policję o zaginięciu zawiadomiła zaniepokojona rodzina. Policjanci przekazali poznaniankę pod opiekę krewnych z Wyszkowa.

 

ZOBACZ: 27-letnia Amerykanka to nie Monika z Legnicy. "Cały czas myślę, że to ona"

 

W danych policji wynika, że każdego roku w Polsce zgłaszanych jest około 1700 przypadków zaginięcia osób powyżej 65. roku życia. Policjanci apelują do członków rodzin seniorów, aby wzmóc czujność nad osobami starszymi. Radzą, by zaopatrzyć je np. w zegarek z funkcją gps, zadbać o to, by miały przy sobie telefon komórkowy, włożyć do kieszeni lub wszyć w ubranie informację z adresem i numerem kontaktowym. 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie