Awaryjne lądowanie samolotu w Gdańsku. Nietrzeźwa pasażerka usunięta z pokładu

Polska
Awaryjne lądowanie samolotu w Gdańsku. Nietrzeźwa pasażerka usunięta z pokładu
Mariusz Nasieniewski/wikimedia/CC BY-SA 3.0
Pijana kobieta leciała samolotem rejsowym z Dublina do Kowna. Jej zachowanie wymusiło awaryjne lądowanie maszyny

Agresywna Irlandka lecąca z Dublina do Kowna została wysadzona na lotnisku w Gdańsku po wymuszonym jej zachowaniem lądowaniu maszyny. Pasażerka znajdowała się pod wpływem alkoholu i wszczęła awanturę. Po wytrzeźwieniu kobietę ukarano mandatem w wysokości 1 tys. zł.

Funkcjonariusze Straży Granicznej interweniowali na lotnisku w Gdańsku w sprawie 39-letniej obywatelki Irlandii, która leciała w piątek samolotem rejsowym z Dublina do Kowna - powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

 

ZOBACZ: Pasażer samolotu zaraził koronawirusem cztery osoby. Zbadano, gdzie kto siedział

 

- Z uwagi na zachowanie kobiety kapitan maszyny zdecydował o awaryjnym lądowaniu i wysadzeniu pasażerki. Na pokład samolotu weszli strażnicy graniczni z Zespołu Interwencji Specjalnych. Według raportu załogi, w trakcie lotu kobieta była agresywna, popychała innych pasażerów, nie wykonywała poleceń kapitana, miała też głośno krzyczeć - dodał Juźwiak.

 

39-latka w asyście funkcjonariuszy dobrowolnie opuściła pokład, po czym została przewieziona do pomieszczeń Straży Granicznej. Jej zachowanie wskazywało na znaczne upojenie alkoholowe, co potwierdził wezwany na miejsce ratownik medyczny.

 

Kobieta nie chciała poddać się jednak badaniu alkomatem. Ostatecznie umieszczono ją w Pogotowiu Socjalnym dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku. Po wytrzeźwieniu Irlandka została ukarana mandatem w wysokości 1 tys. złotych.

 

ZOBACZ: Awaryjne lądowanie awionetki. Pilotka w szpitalu

 

Od początku tego roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku interweniowali wobec 42 osób, które swoim zachowaniem naruszyły warunki bezpieczeństwa lotów.

rsr/hlk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie