Urodziny kardynała Krajewskiego. Nietypowy prezent od Franciszka

Polska
Urodziny kardynała Krajewskiego. Nietypowy prezent od Franciszka
Facebook/ Cardinal Konrad Krajewski Appreciation Page
Kardynał Konrad Krajewski

W środę swoje 57. urodziny obchodził jałmużnik papieski kardynał Konrad Krajewski. Ojciec Święty przysłał mu z tej okazji oryginalny prezent. Zaskoczony duchowny przyznał, że Franciszka nie opuszcza poczucie humoru.

"Dzisiaj dostałem taki tort od Papieża. W dniu moich urodzin. No to jutro przechodzę na emeryturę. Ma poczucie humoru!" - napisał duchowny. Wiadomość pojawiła się na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

Yesterday Cardinal Konrad Krajewski celebrated his 57th birthday. On this occasion Pope Francis decided to play a little...

Opublikowany przez Cardinal Konrad Krajewski Appreciation Page Czwartek, 26 listopada 2020


Na zdjęciu kardynał pozuje z tortem, na którym zamiast liczby 57, która wskazywałaby jego wiek, widnieją odwrócone cyfry, jakoby kardynał kończył właśnie 75 lat i za racji osiągniętego wieku powinien przejść ma emeryturę.   

 

ZOBACZ: Papież Franciszek w maseczce. Pierwsze takie zdjęcie głowy Kościoła

 

Konrad Krajewski jest jałmużnikiem papieskim od 2013 r. Duchowny słynie z zaangażowania na rzecz ubogich oraz nietuzinkowych zachowań. Podczas pobytu w Krakowie postanowił przenocować w przytulisku dla bezdomnych, a w maju 2019 r. dostał się do nielegalnie zajmowanego budynku w centrum Rzymu i zdjął pieczęcie z licznika energii elektrycznej nałożone tam kilka dni wcześniej. Włoskie media okrzyknięty go wtedy "Robin Hoodem papieża". 

emi/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie