Papież Franciszek w maseczce. Pierwsze takie zdjęcie głowy Kościoła

Świat
Papież Franciszek w maseczce. Pierwsze takie zdjęcie głowy Kościoła
Twitter/@FAODG

Rzadkie zdjęcie papieża Franciszka w maseczce podczas audiencji w Watykanie opublikowano w piątek. Pochodzi z jego spotkania z dyrektorem generalnym Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) Qu Dongyu. Obaj byli w maseczkach.

Fotografię z audiencji opublikował na Twitterze szef FAO.

 

Pochodzący z Chin Qu Dongyu napisał po spotkaniu z papieżem, że dziękuje mu za wsparcie dla FAO. Nawiązał też do nowej inicjatywy Organizacji, nazwanej Koalicją Żywności, której celem jest udzielenie pomocy krajom, zmagającym się z kryzysem na tle pandemii. Ponadto dyrektor generalny FAO podkreślił, że etyczne wykorzystanie żywności pomoże ograniczyć jej marnowanie.

 


"Pandemia głodu" w 2021 r.

Z październikowej analizy Światowego Programu Żywnościowego (WFP) oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa wynika, że w 2021 r. 20 krajów "będzie musiało zmierzyć się z rosnącym ryzykiem braku bezpieczeństwa żywnościowego". Do sytuacji krytycznych może dojść w niektórych regionach Jemenu, Sudanu Południowego, Nigerii i Burkina Faso. Na liście są również Afganistan, Kamerun, Republika Środkowoafrykańska, Kongo, Etiopia, Haiti, Liban, Mali, Mozambik, Niger, Sierra Leone, Somalia, Sudan, Syria, Wenezuela oraz Zimbabwe.

 

ZOBACZ: "Rok 2020 jest zły? 2021 będzie jeszcze gorszy". Agencja ONZ ostrzega przed klęską głodu

 

Szef WFP David Beasley w zeszłym tygodniu szacował, że by zapobiec klęsce głodu i wdrożyć programy m.in. zapewniające posiłek niedożywionym dzieciom WFP potrzebuje środków w wysokości co najmniej 15 mld dolarów.

 

- Jesteśmy bardzo, bardzo zaniepokojeni tym, co może nadejść. 2021 będzie bardzo złym rokiem - mówił w wywiadzie dla The Associated Press.

bas/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie