W podłodze domu znalazł granat

Polska
W podłodze domu znalazł granat
KPP Włodawa
Wojskowi saperzy bezpiecznie usunęli niewybuch i potwierdzili, że znalezisko to granat ręczny F1 bez zapalnika pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej

W województwie lubelskim mężczyzna remontujący stary dom znalazł w podłodze granat ręczny z czasów II wojny światowej. Do czasu przybycia saperów policjanci zabezpieczali miejsce.

W środę ok. godz. 11:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Włodawie otrzymał informację o niewybuchu, który został znaleziony podczas prac remontowych domu w gminie Stary Brus.

 

Na miejsce skierowano patrol policji z Urszulina.

 

ZOBACZ: Grzybiarze przynieśli niewybuchy do komendy policji

 

Do czasu przybycia wyspecjalizowanej jednostki funkcjonariusze zabezpieczali miejsce. Wojskowi saperzy bezpiecznie usunęli niewybuch i potwierdzili, że znalezisko to granat ręczny F1 bez zapalnika pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

 

Apel policjantów

 

Policjanci przypominają, że materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej niezależnie od daty produkcji zachowują swe działania wybuchowe. Pod żadnym pozorem nie wolno takich przedmiotów dotykać, odkopywać czy przenosić. Trzeba zachować szczególne środki ostrożności i poinformować służby, a do czasu ich przyjazdu zabezpieczyć miejsce przed dostępem osób postronnych.

emi/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie