Samochodowy protest w Kielcach. Mandaty i wnioski do sądów

Polska
Samochodowy protest w Kielcach. Mandaty i wnioski do sądów
PAP/Radek Pietruszka
Zdj. ilustracyjne z interwencji na moście Łazienkowskim w Warszawie

Policja interweniowała w stosunku do uczestników samochodowego protestu organizowanego w ramach Strajku Kobiet w Kielcach. Sprawy będą kierowane do sądu. Protest rozpoczął się po godz. 17 obok Pasażu Świętokrzyskiego na osiedlu Ślichowice. Uczestnicy mieli przejechać samochodami do centrum miasta, jednak już na początku przejazdu policja zatrzymała m.in. organizatorkę manifestacji.

"Policja rozbiła naszą blokadę. Nas wstrzymała, a ludziom kazała jechać, żeby nie blokowali bezpodstawnie ulicy" – relacjonowała na Facebooku Małgorzata Marenin, organizatorka protestu.

 

 

Policja potwierdza, że uczestnicy manifestacji byli zatrzymywani i legitymowani m.in. z powodu przejeżdżania przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

 

- Podejmowaliśmy interwencje wobec kierowców, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego, m.in tamowali i utrudniali ruch, niestosowali się do sygnalizacji świetlnej. Był też przypadek korzystania w trakcie jazdy z telefonu - powiedział Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

 

Wnioski do sądów

 

Policja na razie nie informuje, ile osób zostało ukaranych. Macek potwierdził natomiast, że interwencje będą kończyły się kierowaniem wniosków do sądu.

 

ZOBACZ: Kolejny dzień protestów Strajku Kobiet. "Blokada Warszawy"

 

- Sporządzamy dokumentację w celu skierowania wniosków o ukaranie do sądu. Bierze się to stąd, że po raz kolejny mieliśmy do czynienia z tymi samymi osobami. W poprzednich przypadkach stosowaliśmy m.in. pouczenia, jednak w związku z tym, że te osoby w dalszym ciągu nie stosują się do przepisów, musieliśmy zastosować inne dozwolone sankcje - dodał.

 

Z informacji zamieszczonych w mediach społecznościowych wynika, że chęć udziału w poniedziałkowym proteście zadeklarowało około 60 osób. Media lokalne podają, że ostatecznie ulicami Kielc przejechała kilkunastosamochodowa kolumna.

ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie