Napis "aborcja jest OK" na pomniku smoleńskim. Policja zajmuje się sprawą

Polska
Napis "aborcja jest OK" na pomniku smoleńskim. Policja zajmuje się sprawą
Polsat News
Napis na pomniku pojawił się w nocy z piątku na sobotę

Stołeczna policja zajmuje się sprawą napisu na Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej - poinformował w sobotę asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. W nocy z piątku na sobotę pojawiło się na nim hasło: "Aborcja jest OK".

W nocy z piątku na sobotę, na Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w Warszawie, ktoś napisał hasło: "Aborcja jest OK". Sprawą zajęła się już stołeczna policja.

 

Asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji powiedział, że informację o pomazaniu Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej policjanci otrzymali w nocy.

 

Napis został usunięty 

 

Dodał, że funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. - Będziemy ustalać tożsamość tej osoby - zaznaczył Mrozek. Poinformował również, że napis został już usunięty przez zarządcę terenu.

 

ZOBACZ: Kantar: 70 proc. Polaków wspiera uliczne protesty Strajku Kobiet

 

Napis ma związek z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku, ale ten nie został jak dotąd ogłoszony.

laf/msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie