Zbigniew Hoffmann sekretarzem stanu w KPRM

Polska
Zbigniew Hoffmann sekretarzem stanu w KPRM
Adam Guz/KPRM/Zbigniew Hoffmann/Twitter
W wyborach parlamentarnych w tym samym roku Zbigniew Hoffmann uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk wyznaczył mnie na zastępcę szefa KPRM - poinformował w piątek Zbigniew Hoffmann, który we wtorek został sekretarzem stanu w KPRM.

Zbigniew Hoffman urodził się 5 lipca 1963 r. w Poznaniu. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W 2004 r. był stypendystą rządu amerykańskiego w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 

 

Pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, w latach 1997-2000 był asystentem wojewody, a w latach 2000–2006 pełnomocnikiem prezydenta Poznania. W 2006 r. został powołany na urząd wicewojewody wielkopolskiego.

 

Doświadczenie polityczne 

 

Od 7 listopada 2006 r. do 29 listopada 2007 r. był wojewodą kujawsko-pomorskim. W latach 2009–2010 pracował na stanowisku eksperta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a następnie w Kancelarii Prezydenta RP w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

 

ZOBACZ: KO zgłosi w Senacie projekt uchwały wzywającej rząd do porozumienia ws. budżetu UE

 

8 grudnia 2015 r. został powołany na stanowisko wojewody wielkopolskiego. W 2019 r. został przewodniczącym zarządu okręgowego PiS w Poznaniu. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji. 

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie