KO zgłosi w Senacie projekt uchwały wzywającej rząd do porozumienia ws. budżetu UE

Polska
KO zgłosi w Senacie projekt uchwały wzywającej rząd do porozumienia ws. budżetu UE
PAP/Wojciech Olkuśnik
Budka uznał tę uchwałę za "jeden z kolejnych kroków" rządu PiS do "wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej"

Lider PO Borys Budka zapowiedział w piątek, że KO zgłosi w Senacie projekt uchwały wzywającej rząd do jak najszybszego osiągnięcia porozumienia budżetowego, które zostało wynegocjowane w UE. Zdecydowana większość polskiego społeczeństwa opowiada się a członkostwem Polski w UE - oświadczył Budka.

W środę w Sejmie głosami posłów PiS i pięciu posłów związanych z Kukiz'15, przyjęta została uchwała w której m.in. wezwano "rządy wszystkich państw członkowskich UE oraz organy wspólnoty do powrotu do rozmów i osiągnięcia porozumienia zgodnego z unijnymi traktatami oraz konkluzjami lipcowego posiedzenia Rady Europejskiej".

 

Budka uznał tę uchwałę za "jeden z kolejnych kroków" rządu PiS do "wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej". - Odpowiedzią na to nieodpowiedzialne, chaotyczne, ale też bardzo złe dla polskiej racji stanu działania powinna być ścisła współpraca wszystkich ugrupowań, które podobnie patrzą na Unię Europejską, na nasze członkostwo w UE i przestrzeganie prawa w Polsce - dodał lider PO.

 

Projekt uchwały 

 

Stwierdził, że uchwała Sejmu to "głos mniejszości". - Zdecydowana większość polskiego społeczeństwa opowiada się za członkostwem Polski w Unii Europejskiej, za bezpieczeństwem w ramach UE i za wartościami, które legły u podstaw stworzenia Unii Europejskiej - oświadczył Budka.

 

ZOBACZ: Morawiecki: Europa ojczyzn - tak! Europa równych i równiejszych - nie!

 

Zapowiedział, że Koalicja Obywatelska zgłosi w Senacie projekt uchwały, która będzie wzywać rząd do "jak najszybszego osiągnięcia porozumienia budżetowego, które zostało wynegocjowane" w UE.

 

- Zaproponujemy, byśmy wspólnie z naszymi partnerami w Senacie, stanowiącymi większość, przyjęli jednolity tekst uchwały - powiedział Budka.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie