Były prezydent w drodze do stołecznego szpitala. Powodem koronawirus

Polska
Były prezydent w drodze do stołecznego szpitala. Powodem koronawirus
Polsat News

Zakażony koronawirusem były prezydent Bronisław Komorowski trafi do szpitala w Warszawie. Jego stan jest stabilny, do tej pory był hospitalizowany w Sejnach - poinformowała szefowa biura b. prezydenta Anna Kulikowska.

Dyrektor biura byłego prezydenta zapewniła, że stan jego zdrowia jest stabilny.

 

- Pan prezydent był wcześniej w szpitalu w Sejnach i tam lekarze w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia podjęli decyzję, że lepsze specjalistyczne szpitale dla tego typu pacjentów z koronawirusem są w Warszawie. Stan jest stabilny, nic się nie pogorszyło, pan prezydent jest po prostu przewożony do lepszego szpitala - powiedziała Kulikowska.

 

Lekkie objawy grypowe

 

Informację o zakażeniu potwierdzono w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała wówczas w rozmowie z polsatnews.pl Kulikowska, były prezydent ma pozytywny wyniki i przebywa obecnie w domu. 

 

 

Dodała wówczas, że polityk ma lekkie objawy grypowe.

 

Zakażony prezydent Duda

 

Zakażenie koronawirusem przechodził również obecnie urzędujący prezydent - Andrzej Duda. W sobotę 24 października prezydencki rzecznik poinformował, że Andrzej Duda uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Pod koniec października prezydent mówił w Polsat News, że czuje się dobrze i nie ma już żadnych symptomów zakażenia.

msl/sgo/ "Fakt", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie