Były prezydent Bronisław Komorowski zakażony koronawirusem

Polska
Były prezydent Bronisław Komorowski zakażony koronawirusem
Polsat News

Były prezydent Bronisław Komorowski jest zakażony koronawirusem - poinformowała w rozmowie z polstanews.pl Anna Kulikowska, dyrektor biura prezydenta Komorowskiego. Były prezydent przebywa w domu, ma lekkie objawy grypowe.

W czwartek ministerstwo zdrowia poinformowało o 22 tys. 683 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Liczba wszystkich zakażonych wzrosła tym samym do 641 tys. 496. Nie żyje też 275 kolejnych osób - 52 zmarły z powodu Covid-19, a 223 z powodu współistnienia Covid-19 z innymi chorobami. Bilans wszystkich dotychczasowych ofiar wynosi 9080.

Lekkie objawy grypowe

 

Wśród zakażonych jest również były prezydent Bronisław Komorowski. Informację tę potwierdziła szefowa biura prezydenta Komorowskiego Anna Kulikowska. Jak poinformowała w rozmowie z polsatnews.pl, były prezydent ma pozytywny wyniki i przebywa obecnie w domu. 

 

Dodała, że polityk ma lekkie objawy grypowe.

 

Zakażony prezydent Duda

 

Zakażenie koronawirusem przechodził również obecnie urzędujący prezydent - Andrzej Duda. W sobotę 24 października prezydencki rzecznik poinformował, że Andrzej Duda uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Pod koniec października prezydent mówił w Polsat News, że czuje się dobrze i nie ma już żadnych symptomów zakażenia.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda zakończył izolację


Prezydent Andrzej Duda tydzień temu zakończył okres izolacji. Prezydencki rzecznik zaznaczył, że Andrzej Duda jak każdy zakażony po zakończeniu 10-dniowego okresu izolacji, po dwóch negatywnych testach na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 jest traktowany jako ozdrowieniec i mógł wrócić do pracy. Środa 4 listopada była pierwszym dniem, kiedy prezydent wrócił do normalnego pełnienia obowiązków - przekazał wówczas Błażej Spychalski.

pgo/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie