Koronawirus w Niemczech. Merkel: sytuacja epidemiczna nadal bardzo poważna

Świat
Koronawirus w Niemczech. Merkel: sytuacja epidemiczna nadal bardzo poważna
fot. PAP/EPA/ANDREAS GORA / POOL
Merkel: zakażeń przybywa wolniej, ale sytuacja epidemiczna nadal bardzo poważna

Sytuacja związana z koronawirusem w Niemczech jest nadal bardzo poważna, mimo że liczba zakażeń rośnie wolniej - powiedziała we wtorek kanclerz Angela Merkel. W poniedziałek rząd i władze krajów związkowych odłożyły do 25 listopada decyzję o dalszych obostrzeniach.

- Liczba zakażeń nie rośnie już wykładniczo, ale nadal jest zdecydowanie za wysoka. Musimy więc ograniczać kontakty, ograniczać kontakty, ograniczać kontakty - powiedziała szefowa rządu na spotkaniu zorganizowanym przez dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Merkel podkreśliła też, że 30-40 proc. ludności Niemiec należy do grup szczególnie narażonych na zakażenie.

 

ZOBACZ: Pięciodniowa kwarantanna po przyjeździe z Polski. Nowe zasady w Niemczech

 

Pomimo wprowadzenia w Niemczech 2 listopada częściowego lockdownu sytuacja epidemiczna nie uległa znaczącej poprawie. Rząd chce dalszych ograniczeń. Nie uzgodniono ich jednak podczas spotkania Merkel z premierami krajów związkowych w poniedziałek.

Ponad 14 tys. nowych zakażeń 

Na spotkaniu kraje związkowe odrzuciły dalsze ograniczenia, takie jak wymóg noszenia maseczek we wszystkich szkołach lub zaostrzone ograniczenia dotyczące kontaktów, które zaproponowała Merkel. Do porozumienia może jednak dojść 25 listopada, kiedy rząd federalny chce przedstawić uchwały, które będą obowiązywać również na przełomie roku. Należy zająć się wieloma problemami - podkreśliła kanclerz.

 

ZOBACZ: 97-latka z Niemiec wyleczona z Covid-19

 

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 14 419 przypadków zakażenia koronawirusem i 267 kolejnych zgonów - poinformował we wtorek berliński Instytut im. Roberta Kocha. Do tej pory w Niemczech zdiagnozowano 815 746 infekcji, zmarło 12 814 osób z Covid-19.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie