Wybuch gazu w woj. łódzkim. Nie żyje kobieta, uratowano ojca z córką

Polska
Wybuch gazu w woj. łódzkim. Nie żyje kobieta, uratowano ojca z córką
Polsat News/piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/Karolina Wojna
Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 14 w domu przy ul. Zdrowie we Włodzimierzowie

We Włodzimierzowie niedaleko Piotrkowa w woj. łódzkim w niedzielę doszło do wybuchu gazu. Pod gruzami domu jednorodzinnego znalazły się trzy osoby - ojciec, matka i córka. Starsza kobieta zmarła, młodszą udało się uratować. Strażacy przed godz. 23:00 wyciągnęli z gruzów przytomnego mężczyznę. Całkowicie zniszczone są parter i piętro budynku.

Straż pożarna wydobyła wszystkie osoby zasypane po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym przy ul. Zdrowie we Włodzimierzowie koło Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie). Pod gruzami zawalonego budynku znalazła się trzyosobowa rodzina.

 

Strażacy wydobyli trzy osoby

 

Jako ostatni został wydobyty przytomny mężczyzna, którego strażacy wydostali przed godz. 23:00. Dojście do poszkodowanego było bardzo trudne, ponieważ w chwili wybuchu przebywał on w piwnicy, nad którą znajdowały się dwa stropy, a pomieszczenie było bardzo zagruzowane. Ewakuowany mężczyzna miał liczne obrażenia, w tym poparzenia ciała.

 

Żywa wydobyta została także jego córka, z którą strażacy mieli kontakt od momentu przybycia na miejsce akcji. Po godzinie 18:00 wydobyto z gruzów jej matkę, która nie przeżyła wybuchu.

 

ZOBACZ: Kostrzyn nad Odrą: eksplozja gazu. Dom stanął w płomieniach

 

W trwającej kilka godzin akcji ratunkowej łącznie brało udział około 100 strażaków zarówno z państwowych, jak i ochotniczych jednostek. Na samym gruzowisku pracowało zaś ponad 40 ratowników, również ze specjalnych grup poszukiwawczo-ratowniczych. W akcji wykorzystano psy tropiące wyszkolone do poszukiwania ludzi w zawalonych budynkach.

 

 

Miała lekkie obrażenia, był z nią kontakt

 

Kobieta wydobyta jako pierwsza to córka mieszkającego w domu małżeństwa.

 

- Wydobyta spod gruzów kobieta to córka mieszkającego tam małżeństwa - powiedziała Polsat News Karolina Wojna z portalu piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl. Kobieta jest przytomna, wstępna diagnoza wskazuje m.in. na uraz nogi. - Jej obrażenia były lekkie, trafiła do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim - powiedział mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

 

ZOBACZ: Tir zahaczył o stojący pojazd, który najechał na kolejne auto. Zginął 35-latek

 

Na miejscu był m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga czekała na wydobycie rannych i ewentualny transport do szpitala.

 

WIDEO: strażacy wydobyli z gruzów kobietę

  

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 14 w domu przy ul. Zdrowie we Włodzimierzowie w gminie Sulejów w powiecie piotrkowskim. Na miejsce wysłano dziesięć zastępów strażaków, grupę poszukiwawczo-ratowniczą oraz ciężki sprzęt.

 

ZOBACZ: Ukraina: wybuch na stacji gazowej. Dwie osoby zginęły, a 9 zostało rannych

 

- Wybuchła butla z gazem, co spowodowało zawalenie budynku. Wiemy, że w domu mieszkały trzy osoby - powiedział oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak. Dodał on także, że całkowitemu zniszczeniu uległy parter i piętro budynku. - Prawdopodobnie doszło do wybuchu gazu z butli. Jednak to przyczyna prawdopodobna, będziemy to ustalać po zakończeniu działań - dodał z kolei mł. bryg. Wojciech Pawlikowski.

laf/hlk/ac/ polastnews.pl, remiza.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie