Zmarł dyrektor liceum. Chorował na COVID-19

Polska
Zmarł dyrektor liceum. Chorował na COVID-19
Facebook/I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Bolka I w Jaworze
Jacek Wieczorek był nauczycielem matematyki i dyrektorem liceum

Zmarł Jacek Wieczorek, nauczyciel matematyki i dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze (woj. dolnośląskie) - poinformował burmistrz miasta Emilian Bera. Wieczorek kilka dni wcześniej napisał, że jest zakażony koronawirusem - poinformowała interia.pl.

Według serwisu legnica.naszemiasto.pl, Jacek Wieczorek zmarł w czwartek (12 listopada) w szpitalu w Zgorzelcu. 

Był wieloletnim nauczycielem matematyki, dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze oraz radnym miejskim. Kilka dni wcześniej sam poinformował na stronie szkoły, że "niestety i jego dopadł COVID-19". 

 

 

ZOBACZ: Brak publikacji tzw. ustawy covidowej. RPO z "dużym zaniepokojeniem"

"Dziękujemy za Pana dobrą energię, gotowość do pomocy, wsparcie radą i doświadczeniem. Dziękujemy za otwartość, z jaką podchodził Pan do naszych pomysłów, za zaufanie, którym nas Pan obdarzył oraz szczerość, z jaką realizował Pan misję w naszej szkole. Pozostawia Pan pustkę, której nie uda się wypełnić" - napisano na profilu szkoły na Facebooku.
Apel o oddawanie osocza

 

Na profilu Jawor 998 na Facebooku kilka dni temu opublikowano apel o oddawanie osocza. "Pragniemy podziękować Wam za szybką reakcję i udostępnianie Naszego postu o potrzebie leków i osocza. Dzięki Wam udało się te osocze uzyskać" - napisano.

 

ZOBACZ: Chory na Covid-19 Posobkiewicz: ile by nie oddano osocza, nigdy nie będzie za dużo

 

"Na naszą skrzynkę otrzymaliśmy także wiele ofert pomocy dla Pana Jacka. Wszystkie na bieżąco przekazywaliśmy rodzinie. Liczby mówią same za siebie dzięki Wam informacja o potrzebie pomocy dotarła łącznie do 83 016 osób. Apelujemy do wszystkich ozdrowieńców! Oddajcie swoje osocze potrzebującym! Wasze 30 minut na fotelu naprawdę może uratować komuś życie" - podkreślono.

 

 

 

prz/hlk/ interia.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie