Premier prosi o pozostanie w domu. "Wygrajmy tę walkę dzięki solidarności i odpowiedzialności"

Polska
Premier prosi o pozostanie w domu. "Wygrajmy tę walkę dzięki solidarności i odpowiedzialności"
PAP/Paweł Supernak
Morawiecki w czwartek zwrócił uwagę, że w tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń koronawirusem zaczęła spadać

Przerwanie kontaktów społecznych, to najprostszy sposób na wsparcie nie tylko lekarzy, ale polskiej gospodarki; zostańmy w domu, wygrajmy tę walkę dzięki solidarności i odpowiedzialności - zaapelował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu w piątkowym wpisie na Facebooku przekonywał, aby pomagać sobie nawzajem, ale przede wszystkim, aby pozostać w domach. "Przerwanie kontaktów społecznych to najprostszy sposób na wsparcie nie tylko lekarzy, ale polskiej gospodarki" - zwrócił uwagę szef rządu.

 

Zostańmy w domu! Wygrajmy tę walkę dzięki solidarności i odpowiedzialności! 🇵🇱🏠🛡

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 13 listopada 2020

 

"Wygrajmy tę walkę dzięki solidarności i odpowiedzialności" - zaapelował.

 

"Pierwszy sygnał stabilizacji"

 

Morawiecki w czwartek zwrócił uwagę, że w tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń koronawirusem zaczęła spadać. Jak ocenił jest to pierwszy sygnał stabilizacji.

 

"Choć stosunek zakażonych - 65/100 000 mieszkańców, to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek. Co to oznacza? Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny" - napisał szef rządu.

 

ZOBACZ: Premier: Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny

 

Jak zaznaczył, po konsultacjach z Radą Medyczną ustalono, "że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne".

 

W piątek resort zdrowia poinformował o 24 051 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. W czwartek o 22 tys. 683, w środę o 25 tys. 221, we wtorek o 25 tys. 484, w poniedziałek o 21 tys. 713, w niedzielę o 24 tys. 785, w sobotę o 27 tys. 875, a w miniony piątek o 27 tys. 86 nowych zakażeniach. 

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie