Pałac Kultury i Nauki będzie podświetlony w kolorach tęczy

Polska
Pałac Kultury i Nauki będzie podświetlony w kolorach tęczy
Pixabay

- W poniedziałek, w Międzynarodowy Dzień Tolerancji, podświetlimy ważne dla nas budynki kolorem tęczy, w Warszawie będzie to Pałac Kultury i Nauki - zapowiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

- 16 listopada, już w poniedziałek, w Dzień Tolerancji, my wszyscy samorządowcy z Unii Miast Polskich (Unia Metropolii Polskich - red.), ale również inni samorządowcy w Polsce i w Europie - udało mi się namówić do tego samorządowców w Londynie, Madrycie, Budapeszcie, Pradze czy w Bratysławie - podświetlimy ważne dla nas budynki kolorem tęczy, żeby pokazać, że tęcza to symbol tolerancji, że nie ma mowa o tym, żeby się wstydzić tego symbolu, że w przestrzeni miejskiej jest miejsce na takie symbole. Dlatego w Warszawie podświetlony będzie PKiN - zapowiedział w piątek na Facebooku prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. 

 

Trzaskowski: Nie chodzi tylko o symbole

 

Jak zaznaczył, "nie chodzi tylko o symbole, chociaż symbole są bardzo ważne".

 

- Przypominam, że przed podpisaniem karty LGBT jakoś żaden polityk mainstreamowy nie upomniał się tak głośno o prawa osób o innej orientacji seksualnej. Warszawa musi być dla wszystkich - podkreślił, dodając przy tym, że stolica "pomaga starszym, bezdomnym, wykluczonym". 

 

 

Trzaskowski przypomniał, że wspiera "piątki tolerancji", a w Warszawie odbywają się lekcje tolerancji dla chętnych uczniów. 

 

- Obywatele muszą czuć się równi - podsumował prezydent stolicy. 

jo/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie