Na północy deszcz, na zachodzie rozpogodzenia. Prognoza na piątek, 13 listopada

Polska
Na północy deszcz, na zachodzie rozpogodzenia. Prognoza na piątek, 13 listopada
pixabay/markusspiske

Szykujmy parasole, ponieważ w części kraju spodziewamy się pierwszych od dłuższego czasu opadów deszczu. Jednak jest i dobra wiadomość. Miejscami zacznie się wreszcie przejaśniać i rozpogadzać.

W piątek w północnych regionach możliwe są przelotne deszcze. Najmocniej popada na Pomorzu, Warmii i Mazurach. Na wschodzie przez cały dzień będzie pochmurno.

 

ZOBACZ: Burze i podtopienia w całej Polsce. Stan alarmowy na rzekach przekroczony

 

Najlepsze wieści mamy dla mieszkańców zachodnich, południowych i centralnych województw, gdzie z biegiem dnia niebo zacznie się przejaśnień, a nawet rozpogadzać.

Cieplejsze powietrze

Tam, gdzie zza chmur wyjrzy słońce, ociepli się. Temperatura maksymalnie sięgnie od 6 stopni na północnym wschodzie do 12 stopni na południowym zachodzie.

 

Wiatr z kierunku południowo-zachodniego będzie umiarkowany i silny, w porywach do 30-40 km/h.

Ciśnienie spadnie

Ciśnienie pozostanie wysokie, ale będzie spadać. W połowie dnia barometry pokażą od 1019 hPa na północy do 1025 hPa na południowym wschodzie.

 

TwojaPogoda.pl

 

Warunki biometeorologiczne w większości regionów kraju pozostaną niekorzystne dla naszego samopoczucia. Jedynie na zachodzie zaczną się poprawiać.

W weekend więcej słońca i cieplej

W sobotę sporo chmur, ale powinno się przejaśniać i rozpogadzać. Nigdzie nie spadnie deszcz. Temperatura sięgnie przeważnie około 10 stopni, jednak na Dolnym Śląsku będzie nawet 15 stopni.

 

W niedzielę popada na północy i północnym wschodzie. Na pozostałym obszarze słońce przebijać się będzie przez chmury, a na południu kraju będzie nawet słonecznie. Na termometrach zobaczymy w cieniu na ogół od 10 do 13 stopni

Łukasz Mielczarek/bas/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie