Włochy. Nietypowa prośba pięciolatki do premiera

Świat
Włochy. Nietypowa prośba pięciolatki do premiera
PxHere/Public Domain
Pięciolatka sama była zakażona koronawirusem, lekko przeszła infekcję

"Czy jeśli wszystko zamkniesz, pozwolisz Świętemu Mikołajowi przynieść mi prezent?" - zapytała w liście do premiera Włoch Giuseppe Contego pięcioletnia dziewczynka z Werony. List opublikował w czwartek tamtejszy dziennik jako dowód strachu dzieci przed lockdownem.

"Premierze Conte, będziesz taki miły dla mnie i dla wszystkich grzecznych dzieci?" - dodała Cristel, która prawie trzy tygodnie temu została zakażona koronawirusem.

 

ZOBACZ: 109-latka apeluje, by nosić maseczki. "Ten wirus to okropny diabeł"

 

Poprosiła premiera, aby zgodził się na to, aby dzieci mogły dostać prezenty zarówno 13 grudnia, w obchodzoną w części Włoch jako ich święto uroczystość świętej Łucji, jak i na Boże Narodzenie oraz w Trzech Króli, gdy również dostają podarki.

 

List przytoczył wydawany w Weronie dziennik "L'Arena". Wyjaśnił, że pięciolatka lekko przeszła infekcję i ma już negatywny wynik, ale nie wróciła jeszcze do przedszkola.

 

 

- Cristel boi się nowego lockdownu i ciągle powtarza, że obawia się, że nie będzie mogła spotkać się ze swoimi przyjaciółmi - powiedziała gazecie matka dziewczynki Giada Esposito. - Wraz ze zbliżaniem się Świąt, boi się też tego, że Święty Mikołaj również nie będzie mógł się poruszać i nie przyniesie prezentu - dodała.

 

- Zrozumiała, że decyduje o tym Conte i dlatego zwróciła się z apelem bezpośrednio do niego - podkreśliła matka.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie