109-latka apeluje, by nosić maseczki. "Ten wirus to okropny diabeł"

Świat
109-latka apeluje, by nosić maseczki. "Ten wirus to okropny diabeł"
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Pixabay
Włochy: 109-latka apeluje: załóżcie maseczki, koronawirus to diabeł

"Załóżcie maseczki, proszę, ten wirus to okropny diabeł" - taki apel wystosowała 109-letnia mieszkanka okolic Perugii w środkowych Włoszech w dniu swych urodzin. Wypowiedź kobiety rozpowszechniły w niedzielę media.

- Załóżcie maseczki, proszę, ten wirus to okropny diabeł - taki apel wystosowała 109-letnia mieszkanka okolic Perugii w środkowych Włoszech w dniu swych urodzin. Apel rozpowszechniły w niedzielę media.

 

ZOBACZ: 97-latka z Niemiec wyleczona z Covid-19

 

Zrezygnowała z obchodów urodzin 

Mieszkająca w Citta di Castello Luisa Zappitelli zrezygnowała w porozumieniu ze swą córką i synem z obchodów urodzin, kierując się zaleceniami władz, i postanowiła świętować w tym uroczystym dniu w wyjątkowy sposób. Stanęła w oknie swojego domu i zwróciła się do wszystkich krewnych oraz mieszkańców, którzy przyszli pod jej dom, by złożyć jej życzenia i wręczyć prezenty. Były wśród nich podarki od władz miasta.

 

ZOBACZ: Byli enklawą wolną od Covid-19. Koronawirus dotarł na rajskie wyspy

 

Urodzona 8 listopada 1911 roku babcia Lisa - jak jest nazywana - poprosiła wszystkich o przestrzeganie norm sanitarnych i noszenie maseczek. Podkreśliła, że jako dziecko zachorowała na grypę hiszpankę, ale szybko wyzdrowiała.

 

 

Seniorka z Umbrii jest znana we Włoszech dzięki temu, że mówił o niej prezydent Sergio Mattarella. Uważana jest za symbol zaangażowania w życie demokratyczne kraju. Bierze udział w wyborach nieprzerwanie od 74 lat.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie