Podczas zdalnego nauczania straszył, że wysadzi szkołę

Polska
Podczas zdalnego nauczania straszył, że wysadzi szkołę
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
14-latek podczas nauki zdalnej groził, że wysadzi szkołę

Lubelscy policjanci namierzyli 14-latka, który groził wysadzeniem jednej z tamtejszych szkół. Za odstąpienie od działań zażądał 10 tys. zł gotówki. Jak się okazało, nastolatek wysłał maila z pogróżką w momencie, gdy uczestniczył w nauce zdalnej.

W miniony poniedziałek policjanci z KMP w Lublinie otrzymali zgłoszenie o tym, że pracownica jednej ze szkół odebrała wiadomość mailową. Z jej treści wynikało, że autor żąda 10 tysięcy złotych w gotówce. Pieniądze miały być przyniesione pod adres wskazany w wiadomości.

 

"Nie są to żarty"

 

Jeśli żądania nie byłby spełnione, prowokator groził rozstrzelaniem wszystkich i wysadzeniem budynku. Dodał, że "nie są to żarty".

 

ZOBACZ: Groził na Facebooku, że wjedzie w ludzi ciężarówką. Usłyszał zarzuty

 

Na miejsce dyżurny wysłał grupę wyszkolonych funkcjonariuszy. Przy pomocy psa tropiącego przeczesali oni budynek. Do działań zaangażowano także strażaków. Alarm okazał się fałszywy. Mundurowi nie znaleźli żadnych niebezpiecznych przedmiotów.

 

Groził podczas... zajęć zdalnych

 

Funkcjonariusze zajmujący się walką z cyberprzestępczością z łatwością znaleźli sprawcę. Okazał się nim 14-letni mieszkaniec Lublina.

 

W obecności prawnego opiekuna został przesłuchany na komisariacie. Przyznał się i wyraził skruchę za swoje postępowanie. Policjanci zabezpieczyli komputer, którym posłużył się do usiłowania wymuszenia rozbójniczego i wywołania fałszywego alarmu. Chłopak dokonał tego czynu podczas… uczestnictwa w zdalnych lekcjach.

 

ZOBACZ: Groził rodzicom, że ich zabije. Miał nielegalną broń palną i amunicję

 

Materiały w tej sprawie - za pośrednictwem prokuratury - trafią do sądu ds. rodziny i nieletnich. Zajmie się on losem 14-latka.

ac/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie