Groził rodzicom, że ich zabije. Miał nielegalną broń palną i amunicję

Polska
Groził rodzicom, że ich zabije. Miał nielegalną broń palną i amunicję
fot. KWP w Krakowie
Mężczyzna groził rodzicom. Policjanci znaleźli u niego broń.

Policjanci z Małopolski zatrzymali 44-latka, który groził swoim rodzicom pozbawieniem życia. W mieszkaniu znaleziono nielegalną broń palną oraz amunicję. Z uwagi na swój stan, mężczyzna wymagał konsultacji psychiatrycznej.

W ubiegły czwartek w nocy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zostali wezwani na interwencję w gminie Dobra, gdzie na terenie jednej z prywatnych posesji miał awanturować się mężczyzna i grozić  swoim rodzicom pozbawieniem życia.

 

Wystraszone starsze małżeństwo

 

Na miejscu zastali wystraszone starsze małżeństwo oraz ich 44-letniego syna. Jak relacjonują policjanci, mężczyzna był silnie wzburzony i nie można było z nim nawiązać logicznego kontaktu, w związku z czym został przewieziony do szpitala na  konsultacje psychiatryczne.

 

ZOBACZ: Zawód miłosny powodem strzelaniny w Legnicy. Kobieta walczy o życie

 

Funkcjonariusze ustalili, że 44-latek  może posiadać nielegalnie broń i amunicję. Podczas przeszukania domu znaleziono dziesięć sztuk broni pneumatycznej, z których dwie najprawdopodobniej zostały  przerobione na broń ostrą. Ponadto policjanci znaleźli 16 sztuk amunicji ostrej oraz 240 sztuk amunicji hukowej.

 

Uzbrojenie zbada biegły

 

Broń i amunicję zabezpieczono do badań przez biegłego. Awanturnik po wyjściu ze szpitala został zatrzymany i usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

emi/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie