Meksyk. Śmiertelne postrzelenie dziennikarza. Tuż przed wejściem "na żywo"

Świat
Meksyk. Śmiertelne postrzelenie dziennikarza. Tuż przed wejściem "na żywo"
commons.wikimedia/Josue Rico/CC BY-SA 3.0
Dziennikarz został trafiony 11 pociskami. Zmarł w szpitalu

Israel Vázquez, reporter pracujący dla meksykańskiego portalu internetowego El Salmantino w poniedziałek miał poinformować widzów o znalezieniu ludzkich szczątków w Salamance. Jednak chwilę przed rozpoczęciem relacji "na żywo" został postrzelony przez nieznanych sprawców. Dziennikarz zmarł w szpitalu.

31-letni Vázquez miał opisać historię odnalezienia ludzkich szczątków w Salamance w stanie Guanajuato w centralnym Meksyku. Prawdopodobnie należały one do kolejnych ofiar karteli narkotykowych.

 

ZOBACZ: Zabójstwo dziennikarza w Meksyku. Znaleziono zwłoki z odciętą głową

 

Kilka minut przed rozpoczęciem relacji na Facebooku, w pobliżu Vázqueza zatrzymał się samochód. Sprawcy, nie wychodząc z pojazdu oddali kilkadziesiąt strzałów w stronę dziennikarza. Z relacji mediów wynika, że 31-latek został raniony jedenastoma pociskami. Mimo przewiezienia mężczyzny do szpitala, jego życia nie udało się uratować.

"Tchórzliwy atak"

"Nasz kolega stał się celem tchórzliwego ataku, które kosztowało go życie. Wszyscy pracujący w El Salmantino potępiamy nie tylko ten jeden atak, ale wszystkie, do których codziennie dochodzi na ulicach Salamanci" - przekazało El Salmantino w oficjalnym oświadczeniu.

 

 

Zabójstwo potępił gubernator Guanajuato, Diego Sinhue Rodriguez Vellejo. Wezwał prokuratora stanowego i władze do podjęcia "zdecydowanych działań" w celu wyjaśnienia sprawy.

 

ZOBACZ: Krwawa wojna gangów narkotykowych w Meksyku. 24 ofiary śmiertelne

 

Vázquez to trzeci dziennikarz zabity w Meksyku w ciągu ostatniego miesiąca i dziewiąty od początku tego roku - przekazali Reporterzy Bez Granic. Z kolei organizacja Committee to Protect of Journalists (CPJ) uznaje Meksyk za najniebezpieczniejszy kraj dla dziennikarzy.

bas/sgo/ CNN, CPJ, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie