"Sprawnie prowadziliśmy bieżące działania i projekty". Grupa Polsat podsumowała wyniki III kwartału

Biznes
"Sprawnie prowadziliśmy bieżące działania i projekty". Grupa Polsat podsumowała wyniki III kwartału
Cyfrowy Polsat
Grupa Cyfrowy Polsat podsumowała III kwartał 2020 roku

Grupa Cyfrowy Polsat podsumowała na GPW wyniki za III kwartał. "Mimo trwającej epidemii sprawnie prowadziliśmy bieżące działania i projekty, a dodatkowo, z myślą o dalszym rozwoju, realizowaliśmy istotne inwestycje" - podano w komunikacie. Wśród najważniejszych wydarzeń znalazły się m.in.: zapowiedź budowy ogólnopolskiej sieci 5G, przejęcie 100 proc. udziałów w spółce nadającej Fokus TV i Nowa TV.

"Mimo trwającej epidemii sprawnie prowadziliśmy bieżące działania i projekty, a dodatkowo, z myślą o dalszym rozwoju, realizowaliśmy istotne inwestycje" - podkreślono w komunikacie dotyczącym podsumowania na Giełdzie Papierów Wartościowych wyników za III kwartał

 

Wśród najważniejszych wydarzeń znalazły się m.in.: zapowiedź budowy ogólnopolskiej sieci 5G i objęcia zasięgiem ponad 11 mln mieszkańców Polski, przejęcie 100 proc.  udziałów w spółce nadającej kanały Fokus TV i Nowa TV oraz szybka integracja Interia.pl w ramach naszej Grupy.

 

Grupa Polsat angażowała się w pomoc w walce z epidemią

 

Jednocześnie Grupa Polsat angażowała się w pomoc w walce z epidemią, przekazując wspólnie z Zygmuntem Solorzem blisko 50 mln złotych na wsparcie społeczeństwa, służby zdrowia, klientów, widzów i pracowników.

 

– Jesteśmy polską firmą i niezwykle istotne było dla nas, aby w trudnym czasie pandemii zaangażować się w pomoc służbie zdrowia i społeczeństwu – powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus. – Natomiast z myślą o dalszym rozwoju Grupy prowadziliśmy duże projekty inwestycyjne. Kupiliśmy Grupę Interia, kanały Fokus TV i Nowa TV rozszerzyły portfolio Telewizji Polsat, uruchomiliśmy sprzedaż fotowoltaiki pod marką ESOLEO, a dzięki intensywnej rozbudowie naszej sieci 5G w jej zasięgu już w przyszłym roku znajdzie się ponad 11 milionów mieszkańców Polski - dodał.

 

ZOBACZ: Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

 

Plus podjął decyzję o rozbudowie najszybszej sieci 5G na całą Polskę. W maju br. w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. Pozwala osiągać szybkość Internetu do 600 Mb/s. Kilkumiesięczne obserwacje doświadczeń użytkowników sieci i najlepsze wyniki uzyskiwane w testach szybkości sieci 5G w porównaniu do innych operatorów zaowocowały decyzją o poszerzeniu zasięgu sieci. Do listy 7 obecnych miast z 5G dołączy kolejnych ponad 150 miejscowości, dzięki czemu łącznie z najszybszego 5G w Polsce będzie mogło korzystać ponad 11 mln osób.

 

Niedawno do Grupy dołączył serwis Interia.pl. Ta strategiczna inwestycja przyczyniła się do zajęcia istotnej pozycji w internecie i będzie stanowiła dodatkowe miejsce dystrybucji produkowanych przez Grupę treści oraz doskonały kanał komunikacji z obecnymi i przyszłymi klientami.

 

Rozpoczęto działalność na rynku fotowoltaiki

 

W lipcu rozpoczęto także działalność na rynku fotowoltaiki. Oferta ESOLEO to szereg korzyści, m.in. mniejsze rachunki za prąd, sprzęt od renomowanych producentów, kompleksowe zajęcie się formalnościami czy przygotowanie projektu.

 

– W trzecim kwartale liczba klientów naszego flagowego programu smartDOM wzrosła o 100 tys. w porównaniu do zeszłego roku. Był to także kolejny kwartał silnego wzrostu liczby świadczonych usług kontraktowych – o blisko 600 tys. rok do roku, dzięki czemu ich łączna liczba przekroczyła 15 milionów. Po raz kolejny obniżyliśmy również wskaźnik odejść klientów – do poziomu 6,1 proc., co świadczy o wysokim zadowoleniu klientów z jakości naszych usług – skomentował Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

 

ZOBACZ: "Słońce zamiast węgla". Powstanie największa elektrownia słoneczna w Polsce

 

– Jesienią powróciły na antenę wszystkie nasze flagowe programy, a nasz kanał główny był liderem oglądalności w grupie komercyjnej – podsumował Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat. – Wraz z nabyciem Grupy Interia zajęliśmy wiodącą pozycję na rynku internetowym. Liczba odsłon wszystkich serwisów Grupy Polsat po dołączeniu Interii wzrosła w skali roku dziesięciokrotnie do 1,5 mld. Z kolei prawie dwukrotny wzrost liczby realnych użytkowników do poziomu 18,5 mln pozwolił nam zająć miejsce w pierwszej trójce wydawców online - dodał.

 

Grupa Polsat od początku trwania epidemii podjęła szereg inicjatyw prospołecznych oraz wprowadziła wiele udogodnień dla klientów, aktywnie włączając się wspólnie z Wami w walkę z koronawirusem. Wśród przeprowadzonych razem z Fundacją Polsat działań znalazły się m.in.: zakup 200 tysięcy testów na koronawirusa wraz z niezbędną aparaturą laboratoryjną, przekazanie 20 nowoczesnych respiratorów dla szpitali zakaźnych, zakup środków ochrony, specjalny blok reklamowy w Polsacie, a także 2200 tabletów dla dzieci wykluczonych cyfrowo (więcej informacji).

 

Zachęcamy do zapoznania się z Raportem Niefinansowym – znajdują się w nim informacje o tym, co Grupa robi w obszarze działań społecznych, ochrony środowiska, relacji z pracownikami i klientami.

Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie