Premier rozmawiał z prezes koncernu, który produkuje szczepionkę przeciwko koronawirusowi

Polska
Premier rozmawiał z prezes koncernu, który produkuje szczepionkę przeciwko koronawirusowi
PAP/Radek Pietruszka

"Dziś rozmawiałem z panią prezes Dorotą Hryniewiecką-Firlej z Pfizer – firmy, która opracowała szczepionkę działającą na koronawirusa. Zależy nam, żeby jej firma jak najszybciej wyprodukowała i dostarczyła szczepionki w liczbie dawek wystarczającej dla całej naszej populacji. I o tym też rozmawiałem z panią prezes" - poinformował we wtorek po godz. 22 premier Mateusz Morawiecki.

"Od wielu dni walki z pandemią niewiele było takich, jak ten wczorajszy. Świat obiegła informacja dająca nadzieję, że w perspektywie kilku miesięcy będziemy dysponować skuteczną szczepionką przeciwko koronawirusowi. Od pewnego czasu przygotowujemy system dystrybucji oraz realizacji szczepień" - poinformował w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. 

 

Szef polskiego rządu kontaktował się we wtorek z przedstawicielami firmy Pfizer, która wyprodukuje szczepionkę przeciwko COVID-19. 

 

ZOBACZ: Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 10 listopada

 

"Rozmawiałem z Panią Prezes Dorotą Hryniewiecką-Firlej z Pfizer – firmy, która opracowała szczepionkę działającą na koronawirusa. Zależy nam, żeby jej firma jak najszybciej wyprodukowała i dostarczyła szczepionki w liczbie dawek wystarczającej dla całej naszej populacji. I o tym też rozmawiałem z Panią Prezes" - wyjaśnił, zaznaczając przy tym, że rozmawiał także z "wysokim przedstawicielem firmy, który w USA jest zaangażowany w prace w obszarze R&D koncernu".
 
Premier: kupimy maksymalną liczbę dawek szczepionki
 
Premier podkreślił, że "Polska od początku jest obecna w europejskim mechanizmie zakupowym szczepionki, a umowa UE z firmą Pfizer zostanie podpisana przez Komisję Europejską dosłownie na dniach". 
 

Od wielu dni walki z pandemią niewiele było takich, jak ten wczorajszy. Świat obiegła informacja dająca nadzieję, że w...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 10 listopada 2020
 
"Kupimy w najszybszym możliwym terminie maksymalną liczbę dawek szczepionki, oczywiście w relacji do liczby naszej ludności. W pierwszej kolejności chcemy zaszczepić naszych wspaniałych medyków, służby mundurowe i osoby starsze" - wyjaśnił. 
 
Morawiecki wyraził nadzieję, że po akcji szczepień wrócimy do normalności. "Ale teraz - do czasu dostarczenia szczepionki - musimy pamiętać o podstawowej i najważniejszej zasadzie: dystans, dezynfekcja, maseczki" - zaznaczył. 
jo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie