Rosati: śmierć z powodu braku respiratora będzie obciążała rząd

Polska
Rosati: śmierć z powodu braku respiratora będzie obciążała rząd
Polsat News
Poseł KO Dariusz Rosati

- Jakikolwiek przypadek śmierci Polaka z braku respiratora będzie bezpośrednio obciążał rząd - przekonywał w "Debacie Dnia" poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Rosati.

- Polska z pierwszą falą wirusa poradziła sobie na szczęście zdecydowanie lepiej, niż większość państw członkowskich - to wynikało z szybko podejmowanych działań prewencyjnych. Wspólnie z Europą walczymy, by tę drugą falę zatrzymać - ważne, żeby obywatele UE, wszystkich krajów, stosowali się do obostrzeń - przekonywał wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

 

ZOBACZ: Kard. Gulbinowicz przebywa w szpitalu. Duchowny jest w bardzo ciężkim stanie

 

Poseł KO Dariusz Rosati stwierdził, że "zaniedbań jest mnóstwo".

 

- Wszyscy mówili, że druga fala będzie na jesieni, a każde dziecko w przedszkolu wie, że jesień przychodzi po lecie. Wy zajmowaliście się kupowaniem lewego sprzętu. Jak prosiliśmy, by testować personel medyczny, by zmniejszyć skalę zachorowań wśród medyków, to wasz rząd konsekwentnie odmawiał, więc proszę nie uprawiać propagandy sukcesu, bo zaniedbań jest mnóstwo - do tej pory jest chaos w służbie zdrowia - ocenił Rosati.

 

Wideo: Dariusz Rosati i Paweł Jabłoński w "Debacie Dnia"

  

 

- To, że odmówiliście respiratorów w sytuacji, gdzie brakuje ich w polskich miastach oznacza, że jakikolwiek przypadek śmierci Polaka z braku respiratora będzie obciążał bezpośrednio wasza rząd - podsumował poseł KO. 

 

jo/zdr/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie