Poważny kryzys w szpitalach w Neapolu. Brakuje miejsc dla chorych na Covid-19

Świat
Poważny kryzys w szpitalach w Neapolu. Brakuje miejsc dla chorych na Covid-19
fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO
Niektórzy pacjenci nie dostają się do szpitali i otrzymują doraźną pomoc medyczną w samochodach przed szpitalami

Placówki pogotowia ratunkowego w Neapolu znalazły się w stanie poważnego kryzysu z powodu oblężenia i kolejek karetek przywożących pacjentów z Covid-19 - poinformowały w niedzielę miejscowe służby medyczne. Zaczyna tam brakować miejsc w szpitalach.

- Kolejki karetek i prywatnych samochodów stoją przed wszystkimi szpitalami w Neapolu. Szpitale te znalazły się w totalnym kryzysie i mają kłopoty z przyjmowaniem pacjentów z Covid-19 - powiedział agencji Ansa szef placówek pogotowia w stolicy Kampanii Giuseppe Galano. Podkreślił, że są problemy ze znalezieniem miejsc dla chorych przede wszystkim w największych szpitalach.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 8 listopada

 

Jak dodał, wolne łóżka dla pacjentów z Covid-19 bardzo szybko się kończą. Niektórzy pacjenci nie dostają się do szpitali i otrzymują doraźną pomoc medyczną w samochodach przed szpitalami. Podobna sytuacja, dodał Galano, panuje także w placówkach w miejscowościach pod Neapolem. W niedzielę w regionie Kampania zanotowano 4600 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 15 osób.

Ponad 32 tys. nowych zakażeń

331 osób zmarło ostatniej doby we Włoszech na Covid-19, potwierdzono też 32 616 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia w Rzymie. Dane te otrzymano na podstawie 191 tys. testów. Wykonano ich o 40 tys. mniej niż w sobotę.

Bilans zgonów od początku epidemii wzrósł do 41 394.

 

Koronawirusa wykryto dotychczas u 935 tysięcy mieszkańców Włoch. Liczba wyleczonych przekroczyła 335 tysięcy. Obecnie zakażonych jest co najmniej 558 tysięcy osób. 17 procent wykonanych tej doby testów dało wynik pozytywny.

 

ZOBACZ: GIS opublikował nową definicję przypadku COVID-19

 

Liczba hospitalizowanych pacjentów wzrosła o 1331, do ponad 26 tys. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 2749 najciężej chorych, o 115 więcej niż dzień wcześniej. Cała prowincja Górna Adyga na północy kraju została ogłoszona czerwoną strefą o najwyższym ryzyku zakażeń. W ciągu ostatnich 24 godzin wykryto tam 781 nowych przypadków po przeprowadzeniu 3 tysięcy testów.

Blisko tysiąc osób ukarano

Władze Lombardii informują o ponad 6 tysiącach nowych zakażeń. Nowy dobowy rekord zakażeń - 2360 - zanotowano w regionie Emilia-Romania. Prawie 2500 nowych infekcji jest w stołecznym regionie Lacjum.

 

ZOBACZ: Dwa tygodnie, by pochować zmarłą osobę. "Covid wziął się w garść i po prostu go widać"

 

Ministerstwo spraw wewnętrznych podało, że w sobotę w całym kraju ukarano prawie tysiąc osób i 140 właścicieli sklepów oraz innych lokali za naruszenie przepisów o walce z pandemią.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie