Bogdan Wenta zakażony koronawirusem

Polska
Bogdan Wenta zakażony koronawirusem
Polsat News
Prezydent Kielc zakażony koronawirusem

Prezydent Kielc Bogdan Wenta jest zakażony koronawirusem. Czuję się dobrze, przebywam w domu - napisał w niedzielę w mediach społecznościowych.

Bogdan Wenta od czwartku przebywał na tzw. samoizolacji po tym, gdy dowiedział się, że miał kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2. W niedzielę rano na Facebooku poinformował, że wynik testu na koronawirusa, który otrzymał, jest pozytywny.

 

- Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach miały ze mną bezpośredni kontakt, proszę, by postępowały zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych oraz obserwowały stan swojego zdrowia - zaapelował.

 

ZOBACZ: Żołnierze WOT będą liczyć łóżka. "To fatalny sygnał braku zaufania"

 

Zaznaczył, że czuje się dobrze i obecnie przebywa w domu. - Do czasu zakończenia izolacji, jako Prezydent Miasta pozostaję ze swoimi współpracownikami w stałym kontakcie telefonicznym oraz internetowym. Wszystkie zadania, które spoczywają na samorządzie, będą realizowane na bieżąco - podkreślił.

 

 

- Proszę na siebie uważać - dbać o swoje bezpieczeństwo oraz przestrzegać zasad sanitarnych. Życzę Państwu zdrowia, najmocniej tym osobom, które nie ustrzegły się zakażenia i dziś walczą z COVID-19. Niech ta walka zakończy się Państwa zwycięstwem - dodał.

 

Minionej doby w województwie świętokrzyskim potwierdzono 429 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To zdecydowany spadek liczby infekcji po sobotnim rekordzie – 1231 zakażeń.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie