Ukradł kabel zasilający z budowy szpitala dla pacjentów z COVID-19

Polska
Ukradł kabel zasilający z budowy szpitala dla pacjentów z COVID-19
dolnoslaska.policja.gov.pl
Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę, który usłyszał zarzut kradzieży kabla zasilającego z budowy szpitala modułowego dla pacjentów chorych na COVID-19. Mężczyzna podejrzany jest też o inne przestępstwa m.in. groźby karalne. Grozi mu 10 lat więzienia.

Aspirant sztabowy Monika Kaleta z dolnośląskiej policji poinformowała w środę, że funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, prowadząc czynności dotyczące kradzieży na terenie budowy szpitala modułowego dla pacjentów chorych na COVID-19, wytypowali potencjalnego sprawcę.

 

ZOBACZ: Złodziej schował się przed policją... w łóżku chorego seniora

 

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, dotyczące kradzieży kabli z terenów budowy, w tym kradzieży przewodu o długości 76 metrów z terenu budowy szpitala modułowego przeznaczonego dla chorych na COVID-19.

 

Grozi mu do 10 lat więzienia 

- 28-letni mieszkaniec miasta został zatrzymany i usłyszał też kilkanaście zarzutów dotyczących różnych przestępstw. Mężczyzna odpowie za kradzież palet o wartości 600 złotych, włamania do 6 altan ogrodowych i kradzież m.in. kosiarki i narzędzi. Dodatkowo 28-latek jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów - powiedziała asp. sztab. Monika Kaleta.

 

ZOBACZ: Sprzedawczyni sfingowała napad i sama ukradła pieniądze. "To przez stojącą w sklepie maszynę"

 

Policjantka zaznaczyła, że podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie