Rozkład jazdy pociągów. Od niedzieli zmiany

Polska
Rozkład jazdy pociągów. Od niedzieli zmiany
Polsat News
Rozkład jazdy zmieni również Polregio, czyli dawne Przewozy Regionalne

W niedzielę, 8 listopada zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów - poinformowały w środę PKP Polskie Linie Kolejowe. Zmiany dotyczyć będą też przewoźników regionalnych, w tym stołecznej i trójmiejskiej SKM.

Zarządca kolejowej infrastruktury przypomina, że informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy są dostępne m.in. na plakatach, wyświetlaczach i infokioskach na stacjach i przystankach, na portalpasazera.pl i stronach przewoźników.

 

Zmiana rozkładu umożliwi codzienne kursowanie kilku tysięcy pociągów pasażerskich i towarowych oraz prowadzenie inwestycji na torach. Korekta pozwoli też na przejście prac w kolejne etapy np. po zakończeniu prac na jednym torze, rozpoczęcie na sąsiednim.

 

Nowe perony i przywrócone połączenia 

 

Od 8 listopada podróżni skorzystają z nowych peronów m.in. w Małopolsce na przystankach Chełmek Fabryka i Gorzów Chrzanowski na modernizowanej trasie Trzebinia - Oświęcim. Podobnie będzie w Szamotułach i Pęckowie (Wielkopolska) na linii Poznań - Szczecin oraz na przystanku Wiewiecko (zachodniopomorskie) na trasie Szczecinek - Runowo Pomorskie.

 

ZOBACZ: "Rewolucja" w PKP Intercity. Częściej pojedziemy z Wi-Fi i klimatyzacją

 

Jak informuje PKP PLK od 8 listopada pociągi PKP Intercity z i do Zgorzelca ponownie będą kursować w pełnej relacji. Chodzi o skład IC Nałkowska, który obecnie jeździ w skróconej relacji Białystok - Węgliniec - Białystok. Z kolei na trasie do Zakopanego kontynuowana jest komunikacja zastępcza na odc. Kraków - Zakopane za pociągi TLK Karpaty, TLK Małopolska, IC Witkacy (rel. Gdynia Gł. - Zakopane - Gdynia Gł.).

 

Rozkład jazdy zmieni również Polregio, czyli dawne Przewozy Regionalne. Poza zmianami godzin odjazdów pociągów w całym kraju, przewoźnik skrócił do polskiej granicy lub całkiem zawiesił większość połączeń do Czech i Niemiec. Ma to związek z "pandemicznymi" decyzjami władz tych państw dotyczącymi wjazdu na ich terytorium.
 
Rozkład zmienia się także u innych przewoźników, np. Kolei Małopolskich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Śląskich, trójmiejskiej i stołecznej SKM etc. Korekta rozkładu będzie obowiązywała od 8 listopada do 12 grudnia.
laf/prz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie