Holandia. Pociąg metra przebił barierę i zawisł nad wodą [ZDJĘCIA]

Świat
Holandia. Pociąg metra przebił barierę i zawisł nad wodą [ZDJĘCIA]
PAP/EPA/ROBIN UTRECHT
Zespół ekspertów bada, w jaki sposób można zabezpieczyć i zdjąć pociąg z konstrukcji.

Pociąg metra w Spijkenisse, niedaleko Rotterdamu w Holandii, przebił się przez barierę na końcu torów i zatrzymał się na rzeźbie w kształcie ogona wieloryba, 10 metrów nad wodą - poinformowała w poniedziałek agencja AP.

Do wypadku doszło po północy na stacji metra De Akkers. Firma obsługująca linię podała, że maszynista nie odniósł obrażeń i samodzielnie opuścił skład, a w pociągu nie było pasażerów.

 

Jak poinformowały miejscowe władze, zespół ekspertów bada, w jaki sposób można zabezpieczyć i zdjąć pociąg z konstrukcji.

 

Rzeźba przedstawiająca dwa ogony wielorybów wystające z wody jest dziełem architekta i artysty Maartena Struijsa. Została umieszczona na końcu torów w 2002 r.

 

PAP/EPA/ROBIN UTRECHT

 

Struijs powiedział holenderskim mediom, że był zaskoczony, iż konstrukcja wytrzymała. Cieszy się, że prawdopodobnie uratowała życie maszyniście. - Nigdy bym sobie tego nie wyobraził - dodał.

 

PAP/EPA/ROBIN UTRECHT

 

 

Wypadek wywołał takie poruszenie, że władze zaapelowały o niezbliżanie się do rzeźby i przypomniały o obowiązujących ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa. Mimo to w poniedziałek rano na miejscu było około 50 osób.

 

Władze wszczęły dochodzenie, które ma wyjaśnić, dlaczego pociąg nie zatrzymał się przed końcem torowiska. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie