Mieszkała z dzieckiem w barakowozie. Sąsiedzi zbudowali im nowy dom

Polska
Mieszkała z dzieckiem w barakowozie. Sąsiedzi zbudowali im nowy dom
Polsat News
Pani Aleksandra przez trzy lata mieszkała w barakowozie

Kiedy zawalił się jej stary dom, pani Aleksandra musiała przenieść się do barakowozu. Po śmierci partnera została sama z małym dzieckiem. Pomogli sąsiedzi. Zorganizowali zbiórkę, dzięki której zbudowali dom. W sobotę kobieta z 2,5-letnim synem odbiorą klucze do nowego lokum.

Zawalenie się starego domu zmusiło panią Aleksandrę z miejscowości Glincz (woj. pomorskie) do przeprowadzki do barakowozu, w którym nie było nawet łazienki. Poznała jednak pana Jacka. Dwa lata później na świat przyszedł ich syn Jaś. Mieli plany na przyszłość, chcieli wyremontować dom.

 

ZOBACZ: Bohaterka programu "Nasz nowy dom" straciła dach nad głową. Są zarzuty dla podpalacza

 

W ubiegłym roku mężczyzna zmarł, a kobieta została sama z małym dzieckiem. Wtedy postanowili pomóc sąsiedzi. Zorganizowali zbiórkę i sami zbudowali dla pani Aleksandry dom. W sobotę o godzinie 15:00 nastąpi uroczyste przekazanie kluczy.

 

"Każdy zasługuje na życie w normalnych warunkach"

 

W nowym lokum nie zabraknie łazienki, ciepłej wody i pokoju dla Jasia. Obecny na miejscu reporter Polsat News Marcin Józefowicz rozmawiał z inicjatorem całej akcji Jackiem Miąskowskim.

 

ZOBACZ: Bohaterka programu "Nasz Nowy Dom" straciła dach nad głową. Nowe fakty ws. podpalacza

 

- Zawsze są trudne momenty, ale staramy się ich nie dostrzegać, by pędzić do przodu. Każdy człowiek zasługuje na życie w normalnych warunkach. Siła i energia ludzkich serc powodują, że wszystko się składa - podkreślał mężczyzna.

 

Jak zaznaczył, praca na budowie trwała 4 tygodnie. - Od fundamentu, do momentu, który widzimy dziś - dodał Miąskowski.

 

WIDEO: zobacz nowy dom pani Aleksandry

  

 

Pomaga wielu osobom

 

Mężczyzna pomógł nie tylko pani Aleksandrze.

 

- Dziś organizujemy jeszcze dwie inne akcje. Instalujemy ogrzewanie w domu, w którym go nigdy nie było. Będziemy też zalewać posadzki w domu pana Piotra, któremu zapadła się piwnica - opowiadał.

ac/prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie