Józefa Szczurek-Żelazko złożyła rezygnację z funkcji wiceministra zdrowia

Polska
Józefa Szczurek-Żelazko złożyła rezygnację z funkcji wiceministra zdrowia
Polsat News
Szczurek-Żelazko zrezygnowała z funkcji wiceministra zdrowia

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko poinformowała, że złożyła rezygnację z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

"Informuję, że złożyłam rezygnację z funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, które pełniłam przez okres czterech lat. Praca w Ministerstwie Zdrowia była dla mnie dużym wyzwaniem i zaszczytem" - poinformowała w czwartek na swoim profilu w mediach społecznościowych.

 

 

Podziękowała za "wsparcie, życzliwość i współpracę wszystkim osobom, których miała przyjemność spotkać na swojej drodze".

 

Poinformowała też, że będzie kontynuować pracę jako poseł na Sejm, "wykorzystując wiedzę i zdobyte doświadczenie".

 

Szczurek-Żelazko skomentował szef resortu Adam Niedzielski. "Dziękuję za cztery lata ciężkiej pracy dla Polski oraz za deklarację dalszego zaangażowania i wspierania procesu reformowania systemu opieki zdrowotnej" - napisał minister.

 

Powody "natury osobistej"

 

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz pytany o odejście z resortu wiceminister Szczurek-Żelazko przekazał, że "powody są wyłącznie natury osobistej". - Dziękujemy za olbrzymi wkład pracy, który pani minister włożyła w działania resortu, szczególnie w dobie epidemii - powiedział rzecznik MZ.

 

ZOBACZ: Ratownik medyczny z Legnicy: mamy dość, system ochrony zdrowia umarł

 

Wiceminister Szczurek-Żelazko - jak wynika z informacji na stronie resortu - była ostatnio członkiem: Komitetu Społecznego Rady Ministrów, Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Zespołu do spraw Programowania Prac Rządu. Inicjowała, koordynowała i nadzorowała wykonywanie zadań przez departamenty: Dialogu Społecznego, Kwalifikacji Medycznych i Nauki oraz Pielęgniarek i Położnych. Nadzorowała też działalność m.in. Agencji Badań Medycznych oraz Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi.

 

Szczurek-Żelazko jest posłem klubu PiS, w wyborach parlamentarnych uzyskała 25 tys. 323 głosy.

 

Nowe przypadki koronawirusa

 

W czwartek badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 27 143 osób. To największa liczba nowych przypadków od początku epidemii – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował, że zmarło 367 chorych.

 

ZOBACZ: Ministerstwo zdrowia chce odzyskać pieniądze za respiratory. Wniosek do Prokuratorii Generalnej

 

Najwięcej nowych zakażeń stwierdzono w Wielkopolsce (3 888) i na Śląsku (3 850).

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie