Kościół katolicki w życiu publicznym. Jak oceniają to Polacy?

Polska
Kościół katolicki w życiu publicznym. Jak oceniają to Polacy?
PAP/Darek Delmanowicz
65 proc. ankietowanych w badaniu dla "Dziennika Gazety Prawnej" źle ocenia rolę Kościoła katolickiego w życiu publicznym

65 proc. ankietowanych w badaniu dla "Dziennika Gazety Prawnej" źle ocenia rolę Kościoła katolickiego w życiu publicznym - podaje dziennik w środę.

"Z naszego sondażu wynika, że 65 proc. ankietowanych ogółem źle ocenia rolę Kościoła katolickiego w życiu publicznym. W wynikach szczegółowych widać, że nawet wśród osób wierzących i regularnie praktykujących aż 50 proc. jest podobnego zdania. Ten odsetek wzrasta do 64 proc. w grupie osób wierzących i nieregularnie praktykujących oraz do 76 proc. w przypadku wierzących i niepraktykujących" - podaje "DGP".

 

Ponad 65 proc. popiera protesty

 

W badaniu zadano także pytania o stosunek do obecnych protestów. Popiera je 66 proc. ankietowanych, a podobna liczba - 67 proc. - uważa, że metodą na ich rozwiązanie jest spełnienie wysuwanych postulatów. Przeciwko protestom jest niespełna 30 proc. ankietowanych. Badanie dla "DGP" wskazuje, że rozwiązanie siłowe wspiera tylko 6 proc. ankietowanych a 15 proc. uważa, że rząd powinien przeczekać protesty.

 

ZOBACZ: Protesty po wyroku TK ws. aborcji. Demonstracje odbyły się m.in. w Warszawie i Krakowie

 

Badanie wykonała firma United Surveys 31 października na ogólnopolskiej próbie 1000 aktywnych zawodowo Polaków metoda wywiadów telefonicznych.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie