Joe Biden: jesteśmy na dobrej ścieżce, by wygrać wybory

Świat
Joe Biden: jesteśmy na dobrej ścieżce, by wygrać wybory
PAP/EPA/JIM LO SCALZO
Joe Biden wystąpił przed swoimi zwolennikami w nocy z wtorku na środę czasu lokalnego

- Jesteśmy na dobrej ścieżce, by wygrać wybory - oświadczył Joe Biden, kandydat Demokratów na prezydenta USA. Zaapelował do swoich sympatyków o cierpliwość. Dodał, że "było wiadomo, że będzie to długo trwało". - Mamy powody do radości i będziemy to przeżywać. Dziękuję! Perspektywy są dobre - stwierdził.

Biden przemówił do swoich sympatyków w Wilmington w stanie Delaware. Wzywał do zliczenia każdego głosu. Ocenił, że są szanse, by zwyciężył w Georgii.

 

- Dziękuję wszystkim za poparcie; za to, że byliśmy w stanie odbudować Partię Demokratyczną i należne jej poparcie - stwierdził.

 

ZOBACZ: Donald Trump na Twitterze: oni próbują ukraść te wybory

 

Biden dodał, że "cierpliwość popłaca" w kontekście momentu, gdy Amerykanie poznają wynik wyborów. Jego zdaniem, może stać się to w środę czasu lokalnego.

 

- Bardzo dobrze czujemy się w tym miejscu, gdzie jesteśmy. Wierzymy, że wygraliśmy te wybory - zapewnił.

 

WIDEO: Przemówienie Joe Bidena

  

 

O wyniku może zdecydować Pas Rdzy

 

Według danych telewizji CNN na godz. 8:00 czasu polskiego, Joe Biden zebrał 220 głosów elektorskich. Donald Trump, z wynikiem 213 głosów, jest tuż za nim.

 

Wiele wskazuje na to, że o wygranej w wyścigu o Biały Dom zadecydują wyniki z tzw. Pasa Rdzy - Pensylwanii, Wisconsin oraz Michigan. Przed czterema laty Trump zwyciężył tam z niewielką przewagą.

 

Gubernator Wisconsin Tony Evers zapowiadał, że rezultaty z jego stanu powinny być znane w środę. W Michigan i Pensylwanii - zgodnie ze stanowiskiem Sądu Najwyższego - głosy mogą być zliczane do piątku.

wka/ polsatnews.pl, Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie