Rozenek o protestach: każde zachorowanie, każda śmierć spoczywają na Kaczyńskim

Polska
Rozenek o protestach: każde zachorowanie, każda śmierć spoczywają na Kaczyńskim
Polsat News
Gośćmi "Debaty Dnia" byli posłowie Smoliński i Rozenek

- Proszę zwrócić uwagę, kto spowodował, że ludzie wyszli na ulice. To spowodował Jarosław Kaczyński i jego kucharka Julia Przyłębska (prezes TK - red.). Wszystkie skutki tych protestów, każde zachorowanie, każda śmierć, spoczywają na Jarosławie Kaczyńskim, na PiS-ie i na pani Przyłębskiej, a nie na protestujących - przekonywał w programie "Debata Dnia" poseł Lewicy Andrzej Rozenek.

Od blisko dwóch tygodni na ulicach polskich miast trwają protesty przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego. W środę premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że demonstracje "doprowadziły do wyższej liczby zakażeń". 

 

Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Kazimierza Smolińskiego, który był gościem "Debaty Dnia" "opozycja wyprowadza ludzi na ulice". - W sposób bezczelny, poprzez zachęcanie, narażacie ich rodziców, dziadków na utratę zdrowia i życia - ocenił. 

 

ZOBACZ: Poseł Konfederacji zakażony koronawirusem. "Co za debil wymyślił te kwarantanny?"

 

- Każdy specjalista tak powiedział, że skutkiem tych protestów będą zwiększone ilości zachorowań - podkreślał poseł PiS. 

 

- Tak, przyznaję, może być wpływ protestów na przyrost zachorowań - powiedział poseł Lewicy Andrzej Rozenek.

 

ZOBACZ: Protesty po wyroku TK ws. aborcji. Demonstracje odbyły się m.in. w Warszawie i Krakowie

 

- Tylko proszę zauważyć, kto spowodował, że ludzie wyszli na ulice. To spowodował Jarosław Kaczyński i jego kucharka pani Przyłębska (prezes TK - red.). Ludzie stwierdzili, że podstawowe wartości i prawa są dla nich ważniejsze, niż zdrowie i życie. Wszystkie skutki tych protestów, absolutnie wszystkie - każde zachorowanie, każda śmierć - spoczywają na Jarosławie Kaczyńskim, na PiS-ie i na pani Przyłębskiej, a nie na tych ludziach. Nikt z nich nie wyszedłby na ulice, gdyby pani Przyłębska w tym trudnym momencie nie ogłosiła swojego prywatnego stanowiska - podsumował poseł Lewicy. 

 

Wideo: "Debata Dnia" z udziałem posłów Andrzeja Rozenka i Kazimierza Smolińskiego

  

jo/sgo/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie