Zbrodnia z Głowaczowej. Brat zabił 17-letnią Natalię. Miał słyszeć głosy

Polska
Zbrodnia z Głowaczowej. Brat zabił 17-letnią Natalię. Miał słyszeć głosy
Polsat News
Zbrodnia w Głowaczowej. Nowe fakty

Śledczy wyjaśniają okoliczności zbrodni w Głowaczowej na Podkarpaciu, gdzie w poniedziałek 15-latek zabił o dwa lata starszą siostrę. Zaatakował ją nożem i pałką, a po wszystkim zadzwonił na pogotowie i powiedział, co zrobił. Na jaw wychodzą nowe okoliczności tragedii.

O tragedii informowaliśmy wczoraj, miało do niej dojść ok. godz. 18. Ratownicy na miejscu rozpoczęli reanimację, niestety, nie udało się jej uratować.

 

ZOBACZ: Śmierć 17-latki. Nieoficjalnie: zabił ją 15-letni brat

 

Teraz na jaw wychodzą kolejne fakty. Gdy doszło do ataku, rodzeństwo było samo w domu. Po wszystkim 15-latek zaniósł ciało siostry do piwnicy.  Następnie zadzwonił na numer 112 i opowiedział, co się stało.

 

Gdy razem z karetką na miejsce przyjechali policjanci, zastali chłopaka z nożem w ręku. Na widok policjantów szybko go odłożył.

 

ZOBACZ: Kluczkowice. 16-latek śmiertelnie postrzelony w pobliżu internatu

 

Na razie nie wiadomo co było przyczyną tragedii. Chłopak miał powiedzieć jednemu z policjantów, że do zabójstwa siostry namawiały go głosy, które słyszał w głowie.

 

Wideo: Brat zabił 17-letnią Natalię i zadzwonił po służby. Miał słyszeć głosy

  

- Leczył się na inne dolegliwości, onkologicznie, nie leczył się psychiatrycznie - poinformował Jacek Żak, prokurator rejonowy w Dębicy. 

 

Zbrodnia wstrząsnęła Dębicą. To tam do liceum chodziła 17-letnia Natalia. Jej rówieśnicy otrzymali pomoc psychologiczną.

 

- Są w szoku, niewiele mówią, cisza, powiły się emocje, płacz. To jest dla nas bardzo trudne - powiedziała Ludmiła Stelmach-Kołodziej, wicedyrektor I Liceum w Dębicy.

 

ZOBACZ: Ktoś strzelił do chłopców w szkolnym sadzie. Nastolatek nie żyje

 

Policja zabezpieczyła notatki 15-latka oraz jego komputer. Testy nie wykazały ani alkoholu, ani narkotyków w jego organizmie. Rodzina, z której pochodzi, nigdy nie miała kłopotów z prawem.

 

Wniosek o skierowanie do schroniska dla nieletnich

 

- Dziś będzie przesłuchiwany z udziałem obrońcy, a następnie zostanie zastosowany wniosek do sądu o skierowanie do schroniska dla nieletnich - zapowiedział prokurator Żak.

 

Na razie 15-latek jest w policyjnej izbie dziecka. Przyznał się do zabicia siostry. Prokurator chce mu postawić zarzut zabójstwa. Kwestią otwartą pozostaje, czy będzie odpowiadał jak dorosły. 

 

ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie