Studenci uczelni na Bali mogą opłacać czesne kokosami

Świat
Studenci uczelni na Bali mogą opłacać czesne kokosami
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Pikrepo
- Produkujemy olej kokosowy z pierwszego tłoczenia, więc studenci mogą opłacić czesne kokosami – tłumaczył dyrektor akademii Wayan Pasek Adi Putra

Położona na Bali uczelnia Venus One Tourism Academy umożliwiła studentom dotkniętym kryzysem gospodarczym opłacanie czesnego kokosami i innymi naturalnymi surowcami - poinformował lokalne media dyrektor akademii Wayan Pasek Adi Putra.

- Początkowo czesne było opłacane w trzech ratach. (...) Ze względu na pandemię Covid-19 wprowadziliśmy bardziej elastyczną politykę. Produkujemy olej kokosowy z pierwszego tłoczenia, więc studenci mogą opłacić czesne kokosami - powiedział Putra. Dodał, że wiele osób korzysta z takiej możliwości.

 

ZOBACZ: Kraj opłakuje śmierć... ryby. Prezydent złożył kondolencje

 

Jak podał serwis Bali Puspa News, akademia przyjmuje także liście moringi i wąkrotki, które wykorzystywane są do produkcji m.in. ziołowych mydeł. Zyski z ich sprzedaży trafią do uczelni. Rozprowadzaniem produktów mogą zajmować się sami studenci, aby rozwijać swoje umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

 

 

- Musimy ich uczyć, jak ważne jest zrozumienie potencjału zasobów naturalnych w ich otoczeniu. Po zakończeniu pandemii wejdą do świata usług turystycznych i hotelarskich z wyjątkowymi umiejętnościami - powiedział Putra.

 

ZOBACZ: Szantażowani studenci porywali samych siebie. Rodzice płacili okupy

 

Szkoła, która została założona w 2017 r., oferuje edukację w zakresie hotelarstwa i turystyki. Władze uczelni poinformowały, że ze względu na pandemię zajęcia praktyczne odbywają się w trzech zmianach, codziennie kontrolowana jest też temperatura studentów.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie