Unieruchomiony sanepid w Płocku. Pracownicy na kwarantannie

Polska
Unieruchomiony sanepid w Płocku. Pracownicy na kwarantannie
PAP/EPA/NIKOS ARVANITIDIS/Zdj. ilustracyjne
W płockim sanepidzie brakuje personelu

Ognisko koronawirusa w płockim sanepidzie. Ponad 40 pracowników jest na kwarantannie lub ma dodatni wynik testu na koronawirusa. Obowiązki stacji przejmie inny sanepid.

- Z mojej wiedzy na ten moment niestety wynika, że sanepid w tej chwili właściwie w całości nie działa, 44 osoby albo są na kwarantannie, albo są z pozytywnym wynikiem koronawirusa -  oświadczył prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas czwartkowej sesji rady miasta.

 

Przedstawiając informację na temat aktualnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa i działań podejmowanych w tym zakresie przez poszczególne instytucje, w tym samorządowe, Nowakowski przekazał, iż rozmawiał na ten temat w środę z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem.

 

ZOBACZ: Dworczyk: spółki Skarbu Państwa zbudują szpitale tymczasowe

 

- Wojewoda zapewniał, że będzie starał się pomóc w tej sytuacji. Najprawdopodobniej obowiązki naszego sanepidu będzie musiał przejąć, jakiś inny sanepid, bo na ten moment nasz sanepid, nie może właściwie w ogóle pełnić swoich zadań na terenie dwóch powiatów: miejskiego - grodzkiego, jak i ziemskiego - oznajmił prezydent Płocka.

 

Kolejny rekord

 

Nowakowski przyznał, iż pomimo kryzysowej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, wszystkie instytucje miejskie działają, przy czym - jak zaznaczył - w systemie „nieco bardziej zdalnym".

 

Jak informuje Tygodnik Płocki, wsparcia kadrowego udzieliło starostwo powiatowe, ale personel musi zostać przeszkolony i przygotowany do pracy. Sytuacja będzie więc miała wpływ na wydłużenie pracy sanepidu.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Kolejny rekord zakażeń

 

W piątek ministerstwo zdrowia poinformowało o 21 629 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Nie żyją 202 kolejne osoby. W woj. mazowieckim odnotowano 3416 nowych zakażeń.

 

prz/ PAP, tp.com.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie