Nie żyje Marcin Popowski. Współautor "Porad na zdrady" miał Covid-19

Polska
Nie żyje Marcin Popowski. Współautor "Porad na zdrady" miał Covid-19
Polsat News
Marcin Popowski, detektyw

Marcin Popowski, detektyw - współautor książki, która stała się inspiracją scenariusza komedii romantycznej pt. "Porady na zdrady", w reżyserii Ryszarda Zatorskiego - zmarł w środę, na COVID19.

Informację o śmierci potwierdziła matka detektywa, Barbara Popowska.

 

Ekspert do spraw bezpieczeństwa i zarządzania sytuacją kryzysową

 

Popowski ukończył Wydział Administracji i Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, doktoryzował się w Katedrze Kryminalistyki na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, był ekspertem do spraw bezpieczeństwa i zarządzania sytuacją kryzysową. Współpracował z dziennikarzami śledczymi przy rozwiązywaniu wielu afer gospodarczych i kryminalnych - m.in. sprawy Olewnika i napadów na TiR-y.

 

ZOBACZ: Nie żyje Dariusz Gnatowski. Aktor miał 59 lat

 

- Strasznie bolesna wiadomość. Marcin dużo przeszedł w życiu i wydawał się być odporny na różne zagrożenia, "wirusy" i "bakterie". A jednak go dopadło… Smutno… Trudno uwierzyć - powiedział dziennikarz śledczy "Polityki", Piotr Pytlakowski.

 

Popowski pracował jako detektyw przez ponad 20 lat, m.in. zbierając materiały dowodowe do kilkuset spraw rozwodowych. Wspólnie z Iwoną L. Konieczną napisał dwutomowy cykl - "Porady na zdrady. Kłamcy zdradzają a zdrajcy kłamią" i "Porady na zdrady. Jak przetrwać kryzys i spaść na cztery łapy". Druga książka z cyklu stała się inspiracją scenariusza komedii romantycznej pt. "Porady na zdrady" (2017) w reż. Ryszarda Zatorskiego, w której wystąpili m.in. Anna Dereszowska, Magdalena Lamparska, Weronika Rosati i Tomasz Karolak.

 

Konsultant filmowy, telewizyjny i radiowy

 

Popowski był konsultantem filmowym, telewizyjnym i radiowym, członkiem Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, a w latach 1998–2006 sekretarzem i rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia Detektywów Polskich.

 

ZOBACZ: Nie żyje były reprezentant Polski. Siatkarz miał koronawirusa

 

Ostatnio pracował, wspólnie z adwokatem Andrzejem Ceglarskim, nad książką pt. "Ostatnia podróż" - fabularyzowaną analizą sprawy śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie, w kwietniu 2017 roku.

 

Marcin Popowski zmarł 28 października na COVID19, miał 50 lat. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie