Nie żyje były reprezentant Polski. Siatkarz miał koronawirusa

Polska
Nie żyje były reprezentant Polski. Siatkarz miał koronawirusa
Pixabay/DUOTONE
W imieniu rodziny za pamięć podziękował brat zmarłego siatkarza, Wojciech Dymowski.  

Nie żyje były reprezentant Polski w siatkówce Rafał Dymowski, który w przeszłości grał m.in w AZS-ie Częstochowa i w Stali Nysa. Miał 48 lat i był zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Według jego syna Pawła, były sportowiec zmarł w poniedziałek rano. "Niestety - przegrał ciężką walkę z covidem" - przekazał syn siatkarza.

O śmierci byłego siatkarza poinformował na Facebooku klub Stal Nysa. "Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas były wieloletni reprezentant naszego Klubu oraz reprezentacji Polski - Rafał Dymowski" - napisano w komunikacie. 

 

ZOBACZ: Karetki w hołdzie ratownikowi zmarłemu na COVID-19

 

"Rafał Dymowski reprezentował barwy naszego klubu w latach 1996 - 2003 oraz w sezonie 2004/2005. Rodzinie oraz najbliższym składamy najszczersze kondolencje" - czytamy na profilu Stali. 

 

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas były wieloletni reprezentant naszego Klubu oraz reprezentacji Polski -...

Opublikowany przez Stal Nysa Poniedziałek, 19 października 2020

 

"Rodzina Polskiej Siatkówki przyjęła z wielkim żalem wiadomość o śmierci byłego reprezentanta Polski Rafała Dymowskiego" - napisał na swojej stronie internetowej PZPS.

 

"Przegrał ciężką walkę z covidem"

 

W imieniu rodziny za pamięć podziękował brat zmarłego siatkarza, Wojciech Dymowski. Według syna zmarłego siatkarza, Pawła, były sportowiec zmarł w poniedziałek rano. "Niestety - przegrał ciężką walkę z covidem" - przekazał syn siatkarza. 

 

ZOBACZ: Zmarł Ryszard Ronczewski. Aktor był zakażony koronawirusem

 

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 36 tys. testów, 7482 z nich było pozytywnych, a z powodu COVID-19 zmarło 41 osób. Od początku pandemii w Polsce odnotowano 183 248 przypadków zakażenia i 3614 zgonów. 

grz/ Polsat Sport, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie