Zakaz handlu w niedzielę. Premier: zniesienie go nie jest brane pod uwagę

Polska
Zakaz handlu w niedzielę. Premier: zniesienie go nie jest brane pod uwagę
pixabay/Squirrel_photos
Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do propozycji Senatu

- Rząd nie bierze na razie pod uwagę zniesienia zakazu handlu w niedziele - powiedział we wtorek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Projekt ustawy przywracającą handel w niedzielę mają złożyć w Sejmie senatorowie.

Senat podjął uchwałę w poniedziałek uchwałę ws. wniesienia do Sejmu projektu ustawy zakładającego zniesienie zakazu handlu w niedziele w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii oraz w okresie do 90. dnia następującego po odwołaniu tego ze stanów, który obowiązywał jako ostatni.

 

ZOBACZ: Tarcza Branżowa. Zwolnienie ze składek ZUS, postojowe i dotacje

 

Premier pytany we wtorek na konferencji prasowej, czy brane jest pod uwagę zniesienie na jakiś czas zakazu handlu w niedziele, odparł: "Nie, na razie nie jest brane pod uwagę takie rozwiązanie".

"Co najmniej dwa niedziele wolne"

Projekt senatu gwarantuje pracownikom handlu co najmniej dwie niedziele wolne od pracy w ciągu 4 tygodni.

 

Nowe przepisy miałyby wejść w życie w ciągu 14 dni od ogłoszenia.

 

Według autorów projektu w związku ze stale rosnąca liczba zachorowań na COVID–19 i nasilającym się problemem z zachowaniem dystansu społecznego, zasadne wydaje się wprowadzenie regulacji, która poprzez otwarcie placówek handlowych w niedziele, "rozrzedziłaby" liczbę klientów przebywających w tych placówkach, a także zmniejszyła kolejki w dniach poprzedzających niedziele.

bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie