Ukradli z firmy płyny do dezynfekcji za 9 tys. zł

Polska
Ukradli z firmy płyny do dezynfekcji za 9 tys. zł
KPP Łódź-Wschód
Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia

Blisko 900 sztuk płynów do dezynfekcji za ok. 9 tys. zł padło łupem trzech nieuczciwych pracowników jednej z firm ze Rzgowa (Łódzkie). Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży, za co grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji z powiatu łódzkiego wschodniego st. sierż. Aneta Kotynia, funkcjonariusze ze Zgierza we wtorek późnym wieczorem odebrali zgłoszenie o kradzieży towaru z terenu jednej z miejscowych firm. Pracownik ochrony zauważył, jak mężczyźni będącymi pracownikami przedsiębiorstwa przerzucali z terenu firmy przez płot torbę z towarem, w której były płyny do dezynfekcji.

 

- Kiedy ochroniarz poinformował o tym właściciela, ten natychmiast przyjechał na miejsce. Jak się okazało, towar z terenu firmy był wynoszony przez jego trzech pracowników w wieku 22, 27 i 38 lat. Właściciel przedsiębiorstwa już kilka dni wcześniej zauważył braki w asortymencie - wyjaśniła rzeczniczka.

 

ZOBACZ: Przebrani w kombinezony oferują płyny dezynfekujące. Później okradają

 

Policjanci ustalili, że przestępcze trio działało przez cały marzec. W tym czasie udało im się wynieść z terenu firmy 887 sztuk płynów dezynfekujących różnych marek, czym spowodowali straty o łącznej wartości blisko 9 tys. zł.

 

Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia. 

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie