Niecodzienny doping na trybunach. Kibiców zastąpiły pluszaki

Świat
Niecodzienny doping na trybunach. Kibiców zastąpiły pluszaki
fot. PAP/EPA/COR LASKER
Tysiące pluszowych zabawek podczas meczu na Abe Lenstra Stadion

Podczas jednego z sobotnich meczów w Holandii na trybunach pojawiło się 15 tys. pluszaków. Akcja miała szczytny cel - dochód ze sprzedanych zabawek trafi na fundusz, który pomaga dzieciom walczącym z chorobami nowotworowymi.

Drużyna sc Heerenveen, w której na pozycji obrońcy gra polski piłkarz Paweł Bochniewicz, wygrała z FC Emmen 4:0. Jednak to nie wynik sobotniego meczu był tego dnia najważniejszy. Organizatorzy tym razem postanowili więcej uwagi skupić na "widzach", którzy zajęli trybuny.

 

ZOBACZ: 100-latek odebrał tytuł szlachecki. Zebrał 33 mln funtów na walkę z koronawirusem

 

Tym razem fanów futbolu zastąpiły pluszowe misie - sportowcy rozegrali mecz w obecności tysięcy zabawek, które znalazły się na miejscach dla widowni. Niecodzienna inicjatywa odbyła się na Abe Lenstra Stadion w mieście Heerenveen. Jak donoszą holenderskie media, akcja miała zwrócić uwagę na małych pacjentów, których problem przysłoniła pandemia koronawirusa. 

 

Po meczu pluszaki trafiły na aukcję. W ciągu 24 godzin sprzedano 15 tys. sztuk. Jak się okazało, klub sc Heerenveen dzięki tej akcji zebrał  ponad 200 tys. euro.

 

ZOBACZ: Kraków. Hotel oferuje pokoje dla bezdomnych, efekt pandemii

 

W inicjatywie, która pomoże dzieciom zmagającym się chorobą nowotworową, wzięli także udział Fundacja Pediatrii Onkologicznej KiKa oraz firma farmaceutyczna MSD.

ms/zdr/ besoccer.com, NOS Sport
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie