Deszcz i chłód kontra słońce i ciepło. Pogoda na wtorek, 27 października

Polska
Deszcz i chłód kontra słońce i ciepło. Pogoda na wtorek, 27 października
PAP/Darek Delmanowicz
We wtorek najbardziej przyjemna pogoda panować będzie na południowym wschodzie kraju, gdzie nie dość, że padać nie powinno i możemy liczyć na słońce, to jeszcze będzie najcieplej

Pogoda będzie bardzo zróżnicowana. W jednych regionach kraju będzie się chmurzyć i padać, a przez to będzie chłodno, zaś w innych utrzyma się pogodne niebo i będzie bardzo ciepło.

We wtorek najbardziej przyjemna pogoda panować będzie na południowym wschodzie kraju, gdzie nie dość, że padać nie powinno i możemy liczyć na słońce, to jeszcze będzie najcieplej.
 
Parasole przydadzą się natomiast miejscami na południu, zachodzie, w centrum i na północy, gdzie może się chmurzyć i padać, najmocniej na Dolnym Śląsku.
 
Spore różnice temperatury
 
Niestety, temperatura będzie popadać w skrajności. W tym samym czasie, gdy na pochmurnym i deszczowym Dolnym Śląsku będzie zaledwie 10 stopni, to w słonecznej Małopolsce odnotujemy nawet 20 stopni w cieniu.
 
Wiatr z kierunku południowego w dalszym ciągu będzie chwilami umiarkowany i silny, w porywach do 30-40 km/h.
 
twojapogoda.pl
 
 
Ciśnienie w górę
 
Ciśnienie przez cały dzień będzie bardzo wolno rosnąć, a w samo południe wyniesie od 1009 hPa na północnym zachodzie do 1013 hPa na wschodzie.
 
 
Warunki biometeorologiczne nadal będą korzystnie wpływać na nasze samopoczucie, jedynie w strefie opadów mogą się przejściowo pogarszać.
 
WIDEO: Prognoza pogody na wtorek
  
Środa ciepła, z drobnym deszczem
 
W połowie tygodnia chmurzyć się będzie na zachodzie i północy, gdzie miejscami na Pomorzu i Podlasiu może popadać. Na pozostałym obszarze będzie słonecznie.
 
Utrzyma się podwyższona temperatura, jak na koniec października. Termometry pokażą po południu od 11 stopni na Pomorzu do 18 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu.
Łukasz Mielczarek/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie