Samochód wjechał w dwie protestujące kobiety na Mokotowie

Polska
Samochód wjechał w dwie protestujące kobiety na Mokotowie
Zdjęcie ilustracyjne/PAP/Radek Pietruszka
Uczestnicy protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego

Samochód marki bmw wjechał po godz. 17 w dwie kobiety protestujące na Mokotowie, jedna z nich trafiła do szpitala. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia - poinformował w poniedziałek podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka. Auto osobowe marki bmw potrąciło dwie kobiety, które brały udział w proteście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

 

Na nagraniu z miejsca zdarzenia widać jak samochód podjeżdża przed grupę ludzi, a następnie nie zatrzymując się przejeżdża przed tłum. Widać jak jedna z potrąconych kobiet upada na jezdnię. Słychać także jak uczestnicy protestu krzyczą "Zatrzymaj go, zatrzymaj go!".

 

ZOBACZ: Protesty po orzeczeniu TK ws. aborcji. Kobiety blokują polskie miasta

 

Kierowca odjechał samochodem z miejsca kolizji.

 

WIDEO: Zobacz nagranie ze zdarzenia. Uwaga wulgaryzmy!

 

 

 

Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że jedna z poszkodowanych jest w szpitalu. Kobieta z lekkimi obrażeniami trafiła do szpitala, druga poszkodowana oddaliła się - podał podkom. Piotr Świstak.

 

ZOBACZ: Władze wyższych uczelni krytycznie o wyroku ws. aborcji. "Narzędzie drastycznych podziałów"

 

W poniedziałek około godz. 16 rozpoczęły się kolejne protesty przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. "Blokujemy miasta: samochody, rowery, pieszo" - przekazał Ogólnopolski Strajk Kobiet, który organizuje protesty. Zgromadzenia odbywają się w całej Polsce - zarówno w mniejszych miastach, jak w stolicach województw. W Warszawie protestujący zgromadzili się przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego w Alei Szucha.

ms/prz/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie