"Mission: Impossible 7". Zdjęcia do filmu wstrzymane przez koronawirusa

Kultura
"Mission: Impossible 7". Zdjęcia do filmu wstrzymane przez koronawirusa
fot. PAP/EPA/Andrea Merola
Z powodu koronawirusa wstrzymano zdjęcia w Wenecji do "Mission Impossible 7"

W Wenecji zawieszone zostały zdjęcia do siódmej części filmu "Mission: Impossible" z Tomem Cruisem. Powodem ich wstrzymania jest wykrycie zakażeń koronawirusem w ekipie - podały w poniedziałek włoskie media.

Produkcja "Mission: Impossible 7" na czele z reżyserem Christopherem McQuarrie i odtwórcą głównej roli przeniosła się nad Canal Grande z Rzymu.

 

ZOBACZ: Tom Cruise wynajął statek za pół miliona funtów. Chce uniknąć opóźnień z powodu Covid-19

 

W Wenecji pracowała jednak bardzo krótko, bo okazało się, że niektóre osoby są zakażone. Według włoskich mediów wykryto co najmniej sześć przypadków Covid-19. Wszystko wskazuje na to, zauważa miejscowa prasa, że w ekipie jest ognisko zakażeń, które może dalej się rozszerzać.

Kiedy wrócą do pracy?

Problemy zaczęły się, gdy 150 wybranych statystów zgłosiło się na mierzenie kostiumów i na pierwsze zdjęcia. Wszyscy zostali od razu odesłani jednak do domu bez żadnego wyjaśnienia i podania nowej daty pracy na planie, między innymi w Pałacu Dożów. Tam, jak wynika z nieoficjalnych informacji, planowane jest nakręcenie kluczowej w filmie sceny balu maskowego. Za wynajem słynnego pałacu produkcja zapłaci władzom miasta 200 tysięcy euro. Suma ta zostanie przeznaczona na renowację dzieł sztuki.

 

ZOBACZ: Tom Cruise wysadzi most w Polsce? Wiceminister: nie każda stara rzecz to zabytek

 

Na razie nie wiadomo, kiedy wznowiona zostanie praca amerykańskiej ekipy w Wenecji. Przyjechała ona do Włoch z kilkumiesięcznym opóźnieniem, ponieważ planowane na wiosnę zdjęcia zostały odwołane z powodu pandemii.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie