Tajne wesele. Zasłonięto okna, by ukryć imprezę

Świat
Tajne wesele. Zasłonięto okna, by ukryć imprezę
Pixabay.com/StockSnap/Zdj. ilustracyjne
Zgodne z obowiązującymi w Wielkiej Brytanii przepisami, w weselu może brać udział 15 osób

Zabawa weselna, w której uczestniczyło około 250 gości została rozwiązana przez londyńską policję. Organizatorzy przyjęcia zasłonili okna w budynku, aby ukryć uroczystość. Podejrzewający włamanie sąsiedzi zawiadomili policję. Zgodnie z wprowadzonymi w Wielkiej Brytanii restrykcjami w związku z pandemią, w weselach uczestniczyć może maksymalnie 15 gości.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o możliwym włamaniu w budynku przy ulicy Old Kent Road w południowo-wschodnim Londynie. Policję wezwali zaniepokojeni hałasem sąsiedzi.

 

Po dotarciu na miejsce okazało się, że w budynku odbywa się impreza weselna. Organizatorzy zabawy złamali jednak obowiązujące w Zjednoczonym Królestwie zasady wprowadzone na czas pandemii. Zgodnie z nimi, w weselach uczestniczyć może maksymalnie 15 osób, wymagane jest także zachowanie dystansu społecznego.

 

ZOBACZ: Zakaz wesel w całej Polsce. "Dwa dni temu odebrałam suknię ślubną"

 

W londyńskiej uroczystości uczestniczyło około 250 gości, czyli ponad 16 razy więcej, niż zezwalają przepisy. W dodatku zabawa była "tajna", organizatorzy zasłonili okna, tak by nie było widać, co dzieje się w budynku.

 

Niespodziewany prezent

 

Zabawa została zakończona przez policję, a weselnicy wyproszeni przez funkcjonariuszy. Organizatorzy otrzymali mandaty, a brytyjski wymiar sprawiedliwości zdecyduje, czy weselnikom grozić będą dodatkowe konsekwencje.

 

Kara grzywny za złamanie regulacji w tym przypadku wynosi 10 000 funtów, czyli około 50 240 złotych.

 

- To zdarzenie było rażącym naruszeniem przepisów i mogło być wylęgarnią wirusa - powiedział nadinspektor Nicky Arrowsmith z londyńskiej policji.

 

ZOBACZ: Wesele na 10 tys. osób. Wkroczyli urzędnicy

Relacjonował, że "wewnątrz znajdowało się ponad 200 osób, bez dystansu społecznego i bez jakichkolwiek środków zapewnienia bezpieczeństwa, zgodnych z wytycznymi rządu". Dodał, że "wytyczne istnieją nie bez powodu, mają zapewnić ludziom bezpieczeństwo".

- Grzywna to nie jest prezent ślubny, który para młoda chciałaby dostać, ale za tak rażące naruszenie przepisów było to absolutnie konieczne - wyjaśnił Arrowsmith.

 

Kosztowne wesela

Brytyjskie służby apelują do wszystkich, którzy planują śluby, aby były zgodny z nowymi restrykcjami.

Jak zaznacza "The Independent", brytyjska policja kilkanaście dni wcześniej przerwała inne wesele w Southall w zachodnim Londynie,  na którym bawiło się ponad 100 gości. Organizatorzy otrzymali 10 000 funtów kary.

laf/prz/ "The independent"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie